Директор лабораторії Nikolab розповів, чим небезпечні підробні ПЛР-тести

11.02.2021 13:30

Навіть під час пандемії COVID-19 шахраї знаходять можливість підробити. Серед нових видів махінацій — підробка ПЛР-тестів. Керівництво лабораторії Nikolab в інтерв'ю виданню lenta.ua розповіло про один з таких випадків та чим подібне може загрожувати Україні.

plr test
Фото: Укрінформ

Відповідаючи на питання про підроблені ПЛР-тести, директор Nikolab розповів про інцидент, який трапився з одним з клієнтів лабораторії: 

“Наведу приклад. До нас звернувся клієнт, дружина якого полетіла до Єгипту з підробленим тестом. Але ми цей тест не робили. Його продали з усіма документами на виліт. Хтось банально підробив. Жінку там за це затримали, чоловік дзвонить у лабораторію й обурюється. Але наш адміністратор відразу, коли побачила скриншот, сказала, що це не наш тест, це підробка”.

Разом із цим керівництво лабораторії зазначило, що після таких випадків з'являються замовні матеріали задля дискредитації однієї певної лабораторії, але насправді - це удар по всій галузі, бо люди перестають довіряти всім одразу. 

“Ті, хто створює ось такі прецеденти з підробками і всіляко їх підживлює за допомогою замовних матеріалів, намагаючись очорнити когось, можливо, не розуміють, що дискредитують всю галузь. Лабораторній діагностиці в принципі не довіряють після цього”, - сказав директор лабораторії.

Підроблені тести шахраї продають на торговельних майданчиках, наприклад, OLX, а правоохоронці не можуть нічого зробити, бо законодавча база у цьому випадку недосконала: “Ми звернулися до правоохоронних органів, триває слідство. Як мені пояснили - наша законодавча база в цьому плані недосконала. Потрібно посилити відповідальність за підробку тестів. І це вже проблема не окремо взятої лабораторії Nikolab. Адже інфікована особа може свідомо купити негативний тест і заразити безліч людей навколо”.

nikolab plr test
Фото: Lenta.ua

У лабораторії також висловлюють думку, що підробки набирають популярність серед звичайних людей, і це насправді дуже небезпечно.

“Дивіться, у нас у країні кількість тестувань знижується, а кількість вильотів за кордон збільшується. Особливо протягом новорічного періоду, при цьому якогось сплеску тестів перед Новим роком не спостерігалося. Люди вже, напевно, самі собі підробки купують, їм так легше, ніж іти робити тести. І ось це - проблема”, - розповів директор. 

Разом з цим він додав, що подібні інциденти з підробленими тестами несуть загрозу не тільки репутації лабораторної галузі, а одразу всій країні, бо через збільшення кількості виявлених підроблених тестів за кордоном у громадян України інші держави можуть просто відмовитися приймати наші тести, що насправді буде означати закриття кордонів для жителів нашої країни.

Я прогнозую, що дуже скоро через цю ситуацію результати тестів з України перестануть приймати в інших країнах. Постраждає репутація держави в цілому”, - сказав він.

Також керівництво Nikolab звернулося зі своєї ініціативою до МОЗ, щоб у міністерстві внесли пропозицію про посилення відповідальності за підробку тестів, яка допоможе уникнути найгіршого сценарію та покарати шахраїв, які наживаються на людських життях.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у ВООЗ заявили, що спалах COVID-19 в Китаї міг початися не в грудні, а восени 2019 року.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини