Два українські препарати ефективно борються з коронавірусом

Попередні результати клінічних досліджень препаратів "Корвітин" та "Квертін" показали ефективність при лікуванні COVID-19.

Koronavirus
Фото: Reuters

Про це заявив координатор клінічного випробування, завідувач кафедрою клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету Ігор Зупанець, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"На підставі результатів можна стверджувати, що дослідження має бути продовжене. І варто звернутися до МОЗ, адже вже на цьому етапі є передумови для включення цього препарату в протоколи лікування COVID-19",- сказав він на брифінгу в Києві.

Лабораторні дослідження підтвердили, що застосування зазначених препаратів перешкоджає розвитку цитокинового шторму - реакція організму, що призводить до розвитку сильних запальних процесів із ураженням легень, печінки і нирок.

"За попередніми даними, які ми отримали і зробили проміжний статистичний звіт, не було побічних ефектів від застосування препаратів "Корвітин" і "Квертін". Простежувалася більш чітка позитивна динаміка симптомів. Іншими словами - пацієнти суб'єктивно відчували себе краще. Об'єктивними показниками були результати лабораторних досліджень, які проводилися в одній з провідних лабораторій світового рівня, куди відправлялися ці зразки. Результати показали, що вміст феритину знижується. Це дозволяє робити висновок, що препарат буде перешкоджати розвитку цитокинового шторму. І це є підсумком прямої протизапальної дії "Кверцетину",- сказав Зупанець.

Фахівець нагадав, що препарати на основі "Кверцетину" у даний досліджуються у Канаді.

"Є дані про те, що зарубіжні вчені широко обговорювали застосування "Кверцетину" для лікування коронавирусной інфекції. 31 травня в Канаді почали клінічні дослідження "Кверцетину" у перроральной формі. Ми почали такі дослідження 14 травня",- сказав він, додавши, що тільки в Україні є внутрішньовенна форма препарату.

Цей препарат використовується в реальній клінічній практиці для пацієнтів з коронавірусною інфекцією із серцево-судинною патологією.

"В даний час в рамках рандомізованого клінічного дослідження включено 30 пацієнтів у трьох клініках в різних областях України. Але в реальній клінічній практиці ці препарати призначаються пацієнтам з коронавірусною інфекцією за показниками серцево-судинної патології - є близько 800 таких пацієнтів", - сказав він.

Дослідження завершаться в першому кварталі 2021 року, після чого результати будуть передані в Державний експертний центр для верифікації.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини