Душин: Корчак треба в тюрму, а витрати НАЗК – на перевірку

Голову Національного агентства України з питань запобігання корупції Наталію Корчак – в тюрму, а щодо самого агентства – створення парламентської ТСК. Таку пропозицію зробив Ігор Душин з Форуму позапарламентських партій, представлених у місцевій владі, під час відкритої дискусії на тему «ЕФЕКТИВНІСТЬ КОНТРОЛЮ НАЗК ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ», що відбулась у пресцентрі «СтопКор».

igor dushin
Ігор Душин Фото: СтопКор

«Я чекаю на створення парламентської ТСК щодо діяльності НАЗК з самого початку його існування. Я стверджую, що громадянка Корчак повинна відсидіти певний час у тюрмі. Кількість та грубість порушень, з якими було організована некваліфікована, безпорадна, безтолкова та злочинна діяльність НАЗК з моменту його появи, призводила не лише до неефективності, але й до шкоди Україні», – заявив він.

За словами Душина, необхідно порушити питання щодо звітності за весь час.

«Там кількість витрат, починаючи від доплат та виплат, які Корчак призначала сама собі, своїм заступникам, оренди серверів, вартість яких перевищує вартість самого сервера, тощо. Кількість корупції всередині НАЗК – неймовірна. Щоб це було неголослівно – пропоную провести перевірку».

krugliy stil nazk
Фото: СтопКор

На його думку, усі антикорупційні органи в Україні не працюють. Або працюють так, що це не відповідає меті, задля якої вони створювались. Душин запропонував прийняти та рекомендувати депутатам проголосувати за наступні рішення:

  1. Обмежити НАЗК правами контролю та перевірки діяльності тих партій, які не отримують грошей з бюджету. «Це лише заважає, тож геть руки від позапарламентських, поки вони не стали отримувачами державних коштів».
  2. Якщо говорити про державну підтримку партій, то навіщо «годувати» партії, які вже в парламенті? Партії, депутати яких мають фінансову державну підтримку діяльності, які мають фракції та лобістські можливості у парламенті. Можливий варіант – зосередити державні ресурси на діяльності тих партій, які повинні замінити вже наявні на наступні. Тобто спрямувати фінансування держави на партії, які представлені в місцевій владі, але не представлені у парламенті. «Навіщо годувати ситих?»
  3. Створити парламентську ТСК задля перевірки діяльності НАЗК.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини