Дружину ексрегіонала Пєхова розшукує поліція: завинила державі 50 мільйонів

Перемога української Феміди: податкова служба Львівщини через суд примусово стягує з поплічниці ексміністра Присяжнюка Лесі Софієнко заборгованість у понад 45 мільйонів гривень. 26 січня 2021 року апеляційний адмінсуд підтвердив законність дій фіскалів. Відмовив агрорейдерці й Верховний Суд України. Тепер справа за правоохоронцями: розшукати втікачку, яка разом із чоловіком переховується від правосуддя за кордоном.

unnamed (7) (0;00;00;00)
Ілюстрація: СтопКор

Офшорні рахунки й швейцарські банки: де злочинне подружжя ховає незаконні статки?

«Аль Капоне у спідниці». «СтопКор» вже понад три роки висвітлює перебіг подій у справі зі стягненням боргу з агрорейдерки Лесі Софієнко – власниці офшорів, удови кримінального авторитета і цивільної дружини ексрегіонала Володимира Пехова. 20 років підпільна мільйонерка Софієнко ховала свої багатства від сторонніх очей. Не дивно, що з незаконних статків жінка не сплачувала й податки.

Вперше ім’я Лесі Софієнко прогриміло на всю Україну в 2016-му. Світло на сховані пані Лесею у швейцарському банку мільйони дозволила пролити публікація в українських ЗМІ. У вересні 2016 року стало відомо про арешт шестизначних сум на швейцарських рахунках офшорної компанії в Белізі «Cinsten Investments Limited», кінцевим бенефіціарним власником якої є Леся Софієнко.

bf93199f-6e11-4158-a068-72b427dcbd3b
Леся Софієнко Фото: скриншот

Загалом Швейцарія заарештувала 27,5 мільйонів франків, які знаходились на рахунках офшору в банку Credit Suisse. Ці капітали ймовірно були незаконно нажиті за сприянням ексміністра АПК часів Януковича – Миколи Присяжнюка, з яким Софієнко пов'язана через Володимира Пєхова. Цивільний чоловік пані Лесі, як відомо, був радником Присяжнюка.

У ЗМІ зауважують, що рівень довіри між Пєховим і Присяжнюком був настільки високий, що останній, обіймаючи посаду міністра, виділив пану Володимиру під штаб і депутатську приймальню цілих п'ять кабінетів в будівлі Мінагрополітики.

Під міністерським «дахом» поплічники Присяжнюка реалізували цілу схему з розкрадання бюджетних коштів через держпідприємство «Конярство України». Щорічно їх незаконний прибуток на трьох становив близько $ 18 млн.

Prisyazhniuk
Микола Присяжнюк Фото з відкритих джерел

На початку 2017 року у низці вітчизняних ЗМІ розгорнулась гучна медіакампанія на підтримку спроби рейдерського захоплення агрохолдингу «Агрейн».

Фокус уваги журналістів тоді був спрямований власне на події рейдерської атаки на одного з найбільших внутрішніх сільгоспвиробників, а також на роль у цій історії вже колишньої очільниці Дніпровського райсуду столиці, екссудді Нелі Ластовки. Служителька Феміди, відома розправами над учасниками Майдану, лише за один день примудрилась ухвалити 22 рішення на користь рейдерів.

Докладніше про це ми розповіли у сюжеті «Самосудне правосуддя».

Аналіз ситуації дозволив достатньо швидко виявити ляльководів і головних бенефіціарів цих подій – сімейну пару Лесі Софієнко та Володимира Пєхова. Ще за часів Януковича пані Леся мала намір придбати сільськогосподарські активи. Це дало їй юридичне підґрунтя закидати підприємство позовами до суду. Втім, за твердженням самих бізнесменів, власні обов’язки по сплаті Софієнко так і не виконала (що було підтверджено рішеннями судів).

Українські «Бонні й Клайд»: чим відомі Леся Софієнко й Володимир Пєхов?

Пані Леся та її цивільний чоловік – справжні антигерої кримінального серіалу. Саме через таких персонажів серйозні зарубіжні інвестори побоюються працювати на вітчизняному ринку й обходять Україну десятою дорогою, адже не мають достатніх гарантій збереження цілісності власного майна.

Лесю Софієнко недарма називають «білявкою у законі»: коріння її історії сягають у буремні 90-ті. Дівчина з околиці Львова, за освітою – вчителька фізкультури, стає спочатку співмешканкою відомого львівського кримінального авторитета Олександра Пстиги (кримінальне прізвисько Птєнєц), а після його резонансного вбивства – перебирається до Києва, де розпочинає нове життя вже під маскою впливової бізнесвумен.

У наші дні офіційно безробітна Леся Софієнко вела красивий спосіб життя – з відпочинком у luxury готелях Європи, приватними косметологами і закордонним шопінгом на сотні тисяч гривень. При цьому в декларації Софієнко за 2014 рік прибуток за рік становить 38 тисячі гривень, податки – 6 тисяч гривень, а у жодних реєстрах вона не фігурує як власниця майна.

Історія злету «кримінальної Попелюшки» лягла в основу фільму «В законі: легенди кримінального Львова».

Зокрема, розкішний маєток біля озера Зариваха на столичних Осокорках, збудований на загарбаних комунальних землях та відгороджений від киян величезним парканом, був оформлений на доньку пані Лесі, яка постійно мешкає у Німеччині.

sofienko21
Землю і будинок зареєстрували на доньку Софієнко

До своїх афер агрорейдерка втягнула навіть старенького батька: на 90-річного Степана Стефанишина пані Леся зареєструвала елітний "Mercedes–Benz Maybach S600" 2015 року випуску вартістю 6,5 млн грн, за яким заборгувала державі транспортний податок у сумі 25 тисяч гривень.

Попри підвищену суспільну увагу, у 2018 році пані Леся не побоялась засвітитись у ще одній гучній рейдерській атаці – йдеться про зухвалий збройний напад на «Росток холдинг». На так званому обшуку та виїмці документів із силовим підкріпленням у вигляді «тітушок» був присутній адвокат Софієнко, люстрований прокурор Антон Шпирь та охоронець Пєхова – Паршин Артем.

Під стать Софієнко і її супутник життя – екснардеп від «Партії Регіонів» Володимир Пєхов. Скандальний депутат прославився не лише своїми неоднозначними висловлюваннями про «братні слов’янські народи» та бізнес-зв’язками з міністром-утікачем Миколою Присяжнюком, але й махінаціями чужим майном.

pehov
Володимир Пєхов Ілюстрація: СтопКор

Ексрегіонала Пєхова неодноразово фіксували за кермом незаконно привласнених люксових іномарок – Range Rover, Lexus та 4 «Шкоди», які належали ТОВ «Сейм Інвест» і які подружжя буквально «віджало» у законних власників. Понад те, одну з цих автівок – Lexus вартістю в мільйон гривень – Володимир Пєхов примудрився продати власниці елітного кінного клубу в рахунок утримання породистого скакуна пані Лесі.

Ця оборудка не минулась ексрегіоналу дурно: правоохоронці почали щодо нього провадження за незаконне заволодіння транспортним засобом. Санкція цієї статті ККУ передбачає позбавлення волі строком від 7 до 12 років з конфіскацією майна. Утім, замість путівки за грати пан Пєхов обрав безбідне життя на сонячному Кіпрі. Наразі колишній депутат офіційно перебуває в міжнародному розшуку.

Львівська ДФС проти Лесі Софієнко: як тривав судовий процес

Пані Лесю та її чоловіка недарма часто порівнюють з відомими американськими гангстерами ХХ століття. Окрім нечуваної зухвалості й масштабів розкрадання, у їхніх історіях є ще дещо спільне. Зокрема, поліції не вдалося довести провину того ж таки Аль Капоне у вчиненні низки тяжких кримінальних злочинів, проте копи зуміли запроторити його до буцегарні за несплату податків.

Завинила фіскалам і Софієнко. Спільними зусиллями громадських активістів і правозахисників ГО «Стоп корупції» та небайдужих громадян вдалося встановити, що Леся Степанівна не декларує свої доходи та не сплачує на території України встановлені законом податки. З’ясувалось, що жінка отримала за кордоном нелегальні доходи сумою понад 120 мільйонів гривень, не сплачуючи жодних податків до державної скарбниці.

sofienko_3
Леся Софієнко заборгувала державі мільйони гривень Ілюстрація: СтопКор

Офіційна перевірка ДФС ще у 2018-му встановила: бізнес-партнерка Миколи Присяжнюка і дружина екс-регіонала Пєхова Леся Софієнко заборгувала державі кілька десятків мільйонів гривень податків, роками переховуючи свої підпільні прибутки.

Співробітники головного управління ДФС у Львівській області провели документальну позапланову невиїзну перевірку щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства Лесею Софієнко за період з 1 січня 2010 року по 31 грудня 2017 року.

Як з’ясували фіскали, жінка роками розкошувала, утім не подавала декларації про майновий стан і доходи за 2012-2016 роки та перекручувала дані у податковій декларації за 2014 рік. Загалом податківці донарахували податків на доходи фізичних осіб в сумі 22,7 млн грн, та військового збору за 2015-2016 роки на загальну суму понад 1,1 млн грн.

«Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг зі сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору виник на підставі податкових повідомлень-рішень від 06.11.2018:
- №0361631307, яким збільшено грошове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 28 402 549, 29 грн. (з яких за податковим зобов`язанням – 22 722 039,43 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями – 5 680 509,86 грн.);
- №0361641307, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції в розмірі 680,00 грн.;
- №0361651307, яким збільшено грошове зобов`язання з військового збору в сумі 1 429 616,19 грн. (з яких за податковим зобов`язанням – 1 143 692,95 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 285 923,24 грн.)
», – зазначено в судовому рішенні.

sofienko_62
У Львові представники громади вимагають якнайшвидшого поверення боргу Софієнко до бюджету Фото: СтопКор

Звісно, розраховуватись за багатомільйонними боргами скандальна білявка не поспішає. Перше підготовче засідання суду за заявою податкової служби проти Софієнко відбулося 16 січня 2020 року, проте його розгляд перенесли через неявку боржниці та її адвоката. Окремі процесуальні моменти призначення перевірки пані Леся намагалась оскаржити в суді. А на допомогу їй прийшла суддя Апеляційного суду м. Києва Тамара Юденко, яка ухвалила рішення на користь агрорейдерки – майже потай і за зачиненими дверима.

Та поки Софієнко намагалась у судах скасувати претензії до неї держави, борг виріс. Боржниці-мільйонерці було нараховано пеню на загальну суму 15,7 млн грн. Тож загалом пані Леся має повернути до держбюджету вже понад 45 мільйонів гривень.

Фінал «справи Софієнко»: плани і перспективи

26 січня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Софієнко в оскарженні претензій і підтвердив законність стягнення боргу.

sofienko_63
Апеляційний суд відмовив боржниці Фото: скриншот

Не підтримав боржницю й Верховний Суд, повернувши її скаргу.

Активісти ГО «Стоп корупції» звернулись до Львівського обласного управління Державної податкової служби України, аби вчергове нагадати львівським фіскалам про справу Софієнко. Стопкорівці вимагали не зволікати зі стягненням боргу зі злісної неплатниці податків, агрорейдерки та поплічниці режиму Януковича.

DPS lviv1
"Стоп корупції" вимагає стягнення боргу з Лесі Софієнко на користь держави Фото: СтопКор

Також завітали активісти і до Відділу примусового виконання рішень, куди передали матеріали щодо боргів Софієнко податківці. З інформації Єдиного реєстру боржників відомо, що стосовно Лесі Степанівни відкрито кримінальне провадження, яке перебуває на виконанні Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

Поставити у цій історії остаточну крапку не дає лише одна обставині: відчувши «запах смаженого», Леся Софієнко покинула межі України, як і її чоловік-ексрегіонал. Як стало відомо, скандальна парочка переховується від правосуддя Кіпрі: за інформацією журналістів, скандальне подружжя володіє на острові елітною віллою. Крім того, пані Леся з 2010 року має вид на постійне місце проживання у Німеччині.

Знімок екрана о 18.13.50
Софієнко оголосили в розшук Фото: скриншот

Однак «СтопКор» сподівається, що у цій гучній справі будуть задіяні механізми міждержавної правової допомоги, а боржниця-рейдерка таки буде притягнута до кримінальної відповідальності й поверне українському народу вкрадені десятки мільйонів гривень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини