Ігор Бондарчук
Ігор Бондарчук Всі публікації на сайті Стопкор голови правління ГО "Стоп корупції"

Довибори до ВР, будівництво Apple у Канівському водосховищі: що нового

Довибори до Верховної Ради України мають відбутись у двох регіонах – на Херсонщині та Черкащині. Зокрема, в округах №184 та 187. Що це за вибори? І як відбувається цей процес, нещодавно обговорили в рамках круглого столу в медіацентрі «СтопКору».

Artboard 1
Довибори до ВР і незаконне будівництво Apple Ілюстрація: СтопКор

Довибори до ВР – що вони собою являють? Народні депутати позбулися свого мандата, і тепер їхнє місце мають посісти інші кандидати з цих округів.

У медіацентрі «СтопКору» під час круглого столу ми змогли обговорити ті політичні технології та факти протиправних дій, які використовують ці кандидати під час передвиборчих перегонів. Ідеться про підкуп виборців та гречкосійство.

Довибори до ВР: на одному з округів зафіксували три десятки порушень

Хочу зауважити, що наша організація має досить потужну мережу, яка дозволяє чітко відстежувати порушення виборчого законодавства на місцях. Адже у нас – аж 88 територіальних підрозділів, які представлені в усіх регіонах України.

Ми фіксуємо зловживання під час цієї електоральної кампанії. І в одному з округів було виявлено вже понад 30 фактів підкупу виборців. Це свідчить про те, що вибори – майже демократичні, але не зовсім.

dovibori v radu
Круглий стіл, присвячений довиборам-2021 Фото: СтопКор

Передусім потрібно, щоб кожен із виборців розумів, чому він іде на вибори. І чи готовий він продавати свій голос. А як ви ставитеся до політичної корупції? Пишіть у коментарях до відео.

Незаконне будівництво на Канівському водосховищі

І ще одне цікаве питання: що поєднує потужного ІТ-гіганта – компанію Apple – та Канівське водосховище?

А я дам відповідь: це компанія-партнер Apple, що здійснює там варварське будівництво розважального комплексу на березі річки. І все б нічого, та будівельні роботи там ведуться з порушенням норм чинного законодавства та значними збитками для довкілля і навколишнього середовища.

Місцеві жителі та активісти б'ють на сполох і звертаються до всіх можливих інстанцій. Розібратися у всіх незаконних діях вирішила і наша команда. Виїхавши на місце, журналісти встановили, що йдеться дійсно про низку порушень.

Зокрема, про незаконний намив піску, розширення зони забудови, використання землі не за цільовим призначенням та перешкоджання вільному проходу до водойми.

А про інші цікаві деталі ми розповімо вам у нашому розслідуванні. Тож незабаром очікуйте на новий матеріал.

Боротьба з інвестиційними шахраями

І ще одна наша давня тема – інвестиційні шахраї. Це представники бінарних компаній, які виманюють чималі кошти в інвесторів. Їхня діяльність досить небезпечна, адже багато людей досі ведуться на обіцянки псевдоконсультантів.

Лише в Києві нараховується від 300 таких шахрайських офісів. А заробітки шахраїв сягають мільярдів доларів у всьому світі. Викриттям діяльності підпільних колцентрів уже займаються не тільки українські правоохоронці, а їхні колеги з Європи та США.

Наша організація підходить до проблеми системно і виявляє та допомагає зупиняти роботу подібних фірм. Закликаємо, будьте уважні та обережні – не ведіться на схеми, що обіцяють вам золоті гори!

Якщо ви стали свідком протиправних або корупційних дій, звертайтеся до нашої організації. І стежте за нашими перемогами та розвитком подій разом із нами!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини