Донбас і «контрабас»: куди йдуть кошти з комунальних платіжок українців?

З моменту окупації Донбасу статки російських та українських олігархів, діяльність яких пов'язана із надрами, зросли щонайменше на 280 мільйонів доларів – за два останні роки було вивезено близько 15 млн тонн вугілля. Як це впливає на енергозалежність України та чи будуть покарані причетні до контрабанди? Дивіться репортаж Марії Гураль з прес-конференції, присвяченої цим питанням.

У той час, коли ворог збагачується на викраденому вугіллі, українцям доводиться переплачувати за комунальні тарифи. Адже від ціни закупівлі копалин напряму залежить й сума в платіжках, яка за підрахунками «Київтеплоенерго» вже з травня зросте майже на 20%.

«Схема чорної закупівлі, коли за ціною вугілля, яке нібито приїхало до нас з Південно-Африканської республіки, закупляється вугілля з Донецька, переплачується відсотків 80. Тобто в комунальних платіжках ми передаємо 70 відсотків коштів невідомо куди та кому, які мали б залишитись нам», - зазначає правозахисник ГО «Стоп корупції» Костянтин Варшавський.

Тож чи вдасться Україні стати енергетично вільною державою та чи будуть покарані причетні до незаконних схем закупівлі вугілля?
«Проблематика і вирішення її полягає виключно в політичній площині. Якщо буде політична воля до вирішення цього питання, то буде неминуче розглянута вся аферистична вертикаль. Будуть прийняті відповідні рішення щодо зупинення цієї схеми», - запевняє голова ГО «Асоціація протидії агрорейдерству» Руслан Лінда.

За інформацією ЗМІ, постачання вугілля з Росії в Україну має припинитись уже з першого червня. Та як це вплине на нашу державу й кожного українця? «СтопКор» і надалі стежитиме за ситуацією.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини