Докопалися: хто саботує пілотний проєкт рекультивації земель, пошкоджених бурштиновими нелегалами

14.08.2019 18:00

Аби дізнатись, чому пілотний проект легалізації видобутку бурштину, який мав врятувати майже мертві землі та наповнити Державний бюджет, чомусь вже третій рік буксує на місці, знімальна група «СтопКору» вирушила на Полісся.

«Зараз ми знаходимось на 49 кварталі Цепцевицького лісництва Володимирецького лісгоспу, саме так виглядає земля після незаконного видобутку бурштину, але найстрашніше, що абсолютно все це може провалитись в будь-який момент», - розповідає журналіст Альона Середа.

Небезпечними ці ділянки стають саме через спосіб, в який видобувають сонячне каміння. Але те, що команда «СтопКору» побачила далі, проїхавши всього лишень декілька десятків метрів, шокувало ще більше.

З кадрів, які зафільмували медійники, ви на власні очі можете побачити масштаби тієї катастрофи, яку спричинила безжалісна діяльність копачів. На відновлення цієї землі піде від трьох до п’яти років. Адже крім вирівнювання покриву та внесення добрив необхідне відновлення лісу.

Через дії нелегальних копачів землі перетворюються на пустелю

«Рекультивація – це процес відновлення природних властивостей тих територій, порушених земель. Якщо цей ліс кинути напризволяще, це будуть просто хащі, джунглі, які будуть непридатні ні для лісового господарства, ні для відпочинку, ні для чого», - пояснює кандидат геологічних наук Юрій Тищенко.

Як зауважує заступник директора з технічних питань компанії «World Amber Ukraine» Олександр Филипенко, кінцевий етап – це біологічна рекультивація, тобто засипка по всій ділянці родючого шару і висаджування понад сто тисяч саджанців дуба і сосни.

Проте одним лише відновленням землі та її родючості процес не обмежується. Перед цим мають видобути рештки бурштину. Адже водяні мотопомпи зачіпають тільки вершину коштовних покладів і під вже утвореними ямами залишається мінімум сім метрів неопрацьованого ґрунту, який багатий на бурштин.

Можливо, саме необхідність повного видобутку є причиною численних відмов та перешкод на шляху до порятунку екології.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини