До Виборчого кодексу внесено зміни

16.07.2020 15:57

Рада ухвалила в цілому проект закону №3485 про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення виборчого законодавства.

vybory
Фото: УП

Відповідне рішення підтримали 308 народних депутатів України, передає кореспондент "УНН".

Так, метою проекту закону є усунення прогалин та неузгодженостей, спрощення виборчих процедур та їх уніфікації задля забезпечення дотримання міжнародних стандартів проведення виборів та забезпечення сталості демократичних принципів і процедур в Україні. Депутати пропонують внести зміни в усі книги Виборчого кодексу.

Окрім того, планується проводити позачергові, проміжні, перші і додаткові вибори тільки два дні на рік — в останню неділю березня і останню неділю жовтня.

У рік проведення чергових місцевих виборів все голосування повинні будуть проходити тільки один раз — в останню неділю жовтня. Також депутати пропонують ввести можливість використання інноваційних технологій у виборчому процесі, таких як голосування на ділянці за допомогою комп'ютера, підрахунок голосів за допомогою електронних систем, подачу документів кандидатами в режимі онлайн. Крім того, пропонується ввести механізм боротьби з "двійниками2 на виборах президента України.

Парламентарі врахували поправки до законопроекту щодо організації виборчого процесу, зокрема, передбачається, що постанови ЦВК невідкладно оприлюднюються на її офіційному веб-сайті із можливістю перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також з можливістю автоматизованого оброблення електронними засобами з метою повторного використання. Також оприлюднюють свої рішення на офіційних вебсайтах окружні та територіальні виборчі комісії.

Законопроектом передбачається, що посилення відкритості партійних списків на місцевих виборах шляхом закріплення положення, за яким для просування по списку кандидату необхідно отримати лише 25% від виборчої квоти. Окрім того передбачається кардинальне зменшення виборчої застави в чотири рази на виборах до обласних рад та міських рад в містах з кількістю виборців більше 90 000, запровадження невеликих за розміром застав на інших виборах з метою допуску до виборів партій, які не перебувають "на утриманні" фінансово-промислових груп.

Також парламентарі ухвалили поправки щодо бюлетенів, зокрема, через жеребкування визначається номер кожної організації партії.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі

Інші новини


X