До річки Либідь зливають відходи? Екологічне лихо на Київщині

Річку Либідь перетворили на каналізаційний колектор? Від повноводної водойми залишився лише брудний струмок, річище майже повністю забетонували, а колектор забитий сміттям. Фахівці б’ють на сполох: ситуація загрожує столиці затопленням, а всій Київщині – масштабною екологічною катастрофою. Докладніше про це – у сюжеті Діани Ловської.

Річка Либідь – одна з найвідоміших водойм Київщини. І водночас це – яскравий приклад екологічного лиха. Колись нею ходили судна, нині ж від повноводної річки залишився лише брудний струмок, а річище майже повністю забетонували у колектори.

Як пояснює начальник служби гідротехнічних споруд КП «Плесо» Михайло Єналєєв, така ситуація спричинена постійним збільшенням площі забудови столиці й асфальтного покриття. А це призводить до відведення води безпосередньо у дощову каналізацію.

Lybid
Річка Либідь засмічена відходами Фото: СтопКор

«Своєю чергою, частина стоків відводяться у Либідь, що збільшує сам потік річки. Це вже не тільки річка, але й відкрита система відведення дощових вод. З кожним роком ця проблема лише зростає і буде зростати», – констатує комунальник.

Гендиректор КП «Плесо» В’ячеслав Савицький розповідає: річка Либідь проходить через весь Київ.

Наразі кілька ділянок є аварійними, а для того, щоб привести річище в належний стан, необхідно реконструювати близько 10 км та постійно проводити очищення.

І якщо раніше найбільше засмічувало річище гілля дерев, то тепер це пластик, шини та побутове сміття. Понад те, як зазначають експерти, засмічення річки загрожує столиці масштабним затопленням після кожної зливи.

«Ця проблема виникла через постійні скидання містянами різного сміття та самих гілок і дерев, які ростуть уздовж усієї річки. Там вже багато господарських відходів, є навіть побутова техніка, пісок, шпали від залізниці, багато гілок і навіть маленькі дерева. Все це несе течія й закорковує річку», – зазначив начальник служби гідротехнічних споруд КП «Плесо».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини