До 2030 року в Україні буде проживати менше 36 млн осіб – демографи

До 2030 року в Україні буде проживати 36 млн осіб, або навіть менше. Про це розповіла Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова.

Ludy
Фото: iStock

"Україні потрібно зосередитися на тривалості життя населення. В Японії теж населення скорочується з 2011 року безперервно. Десять років скорочується, але до сих пір я не бачила там з цього приводу істерик. А подивіться на їх тривалість життя. Депопуляція в Україні буде йти, ми прогнозували цифру 36 млн на 2030 рік, але зараз вже ясно, що буде менше", – розповіла Лібанова, передає "UA.NEWS" з посиланням на "УНН".

При цьому вона не не вважає скорочення чисельності населення головною проблемою, гірше це бідність, нерівність, та "ганебна для суспільства якість життя більшості пенсіонерів". Саме ці фактори є першопричиною вимирання та виїзду людей за кордон.

Лібанова також вказала, що територія України без населення точно не залишиться, бо вона знаходиться в центрі Європи в хорошій природно-кліматичній зоні з прекрасними ресурсами.

"Питання в тому, хто тут буде жити", – резюмувала демограф.

Тим часом, за прогнозами експертів ООН, до 2100 року населення України скоротиться на 45%, Білорусі – на 21%, Росії – на 14%.

За прогнозом Міжнародного валютного фонду, до 2026 року населення України скоротиться майже на мільйон осіб і через 5 років складатиме 40 млн 497 тисяч.

Нагадаємо, за результатами репрезентативного дослідження встановлено, що 23% дорослого населення України хочуть змінити країну проживання. Про це йдеться в дослідженні, яке було проведено платформою для соціологічних і маркетингових ріалтайм досліджень "LibertyReport.ai".

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у Росії хочуть заарештувати ексрадника Азарова за шахрайство.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини