Море – на продаж: у Херсоні не бачать розкрадання узбережжя Азовського моря

Відповідь голови Херсонської ОДА на звернення «Стоп корупції» щодо дерибану землі Арабатської стрілки обурила громадськість.  Керманич області не побачив порушень закону в свавіллі місцевих царків, які продають дно морське як дачні ділянки. «Сліпоту» і бездіяльність херсонських чиновників оскаржуватимуть у вищої влади. Про це розповів керівник Генічеського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Михайло Новосельцев.

Арабатська стрілка, Херсонщина

«11 січня цього року ГО «Стоп корупції» звернулася до виконувача обов’язків голови Херсонської обласної державної адміністрації Сергія Козиря зі скаргою, в якій вимагали скасувати детальні плани територій під розміщення дачних масивів на Арабатській стрілці. За час розгляду скарги Сергій Козир за наказом Президента змінив свій статус з в.о. на повноцінного голову. І ось, через 2 місяці «всебічного та повного» вивчення скарги надійшла відповідь. Як і варто було очікувати, чиновник пішов шляхом заперечення очевидного», - зазначив Михайло Новосельцев.

Зазначимо,  роками триває боротьба за повернення в народну власність розкрадених земель Арабатської стрілки. Журналісти й активісти Генічеського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» неодноразово викривали корупційні схеми та махінації керівництва Генічеського району з розбазарювання прибережної смуги. За три роки на Арабатській стрілці затвердили плани територій більш як двох десятків дачних кооперативів загальною площею понад 120 гектарів. Планами уточнили використання рекреаційної землі під дачі, порушуючи закони і Водний кодекс.

У січні 2021 року антикорупціонери звернулися вже до новопризначеного керманича області, аби донести проблему і зупинити розкрадання народної спадщини. А саме – скасувати грабіжницькі плани територій, ухвалені з порушенням норм закону. Реакція на проблему мала бути своєрідним тестом на корупцію.

Відповідь очільника Херсонщини надійшла лише у березні. І вона обурила громадськість.

«Я далекий від віри у те, що керівник сам розглядає скаргу перед підписанням відповіді. Тому в апараті мають працювати компетентні фахівці… Але ж не можна писати «рішенням райради встановлена прибережна захисна смуга вздовж узбережжя Азовського моря в 100 метрів, а на окремих ділянках вона зменшена до 20 метрів». Необхідно нагадати чиновнику про закон, яким встановлено, що прибережна захисна смуга не може бути меншою за 2 кілометри від урізу води. І норми закону визначає Верховна Рада України, а не райрада», - обурюється представник «Стоп корупції» у Генічеську.

Активіст підозрює, що таке ігнорування законів може свідчити про корупцію. Він зазначив, що корупція в Україні допомагає творити дива.

«Ісус ходив по воді, як по суші, а місцеві чиновники можуть пересувати берегову лінію на півтори сотні метрів для того, щоб потім дно морське перетворилося на дачні ділянки. Цей фокус можна побачити у водному кадастрі з визначенням берегової смуги і кадастровими номерами ділянок», - додає Новосельцев.

Скріншот: СтопКор
Скріншот: СтопКор

Крім того, антикорупціонери підозрюють, що чиновники переконали голову обласної адміністрації, нібито затоки Сиваш не існує в природі! А якщо немає затоки, то й захисної смуги також немає. І заборони на приватизацію землі не існує.

Активісти обурені тим, що у відповіді голови ОДА не вказаний порядок оскарження відповіді.

Закон дозволяє оскаржити відповідь на скаргу або в суді, або вищому керівництву чиновника. Суд може тільки зобов'язати повторно розглянути скаргу. А ось порядок оскарження Президенту або Прем'єр-міністру дає можливість громадськості брати участь у процесі.

Саме тому юристи «Стоп корупції» готують скаргу до найвищого керівництва країни з метою змусити місцевих керівників зважити на масштабний дерибан узбережжя Азовського моря і зупинити його.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини