Дифтерія є – вакцини немає: Закарпаття звернулося до МОЗ

24.10.2019 12:10

Представники Закарпатської області звернулися до Міністерства охорони здоров’я України та інших областей з проханням перерозподілити медикаменти, необхідні для лікування дифтерії.

Усі наявні в Закарпатській області протидифтерійні сироватки, а їх було вісім, використані пацієнтам, які потрапили обласну інфекційну лікарню з діагнозом «дифтерія».

Про це повідомив директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» Михайло Поляк в коментарі "УНІАН".

З його слів, виявлені додатково 12 пацієнтів із ознаками дифтерії були госпіталізовані до Закарпатської обласної клінічної інфекційної лікарні ще вчора, як і планувалося.

«Чотирьом із 15 пацієнтів, у яких виявлено дифтерію, вже введено весь запас лікувальної сироватки – 8 ампул із наявних в області (мінімальна доза – по дві ампули кожному)», - уточнив Поляк.

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Дифтерія передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту (посуд, іграшки). Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, який блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини