Держборг України в іноземній валюті виріс – Мінфін

26.05.2020 14:30
У Мінфіні відзвітували про скорочення сукупного держборгу в гривні на 2,7% при зростанні боргу в валютному еквіваленті на 1,3%. Сукупний державний борг України в гривневому еквіваленті зменшився на 2,7% до 2196 млрд грн за підсумками квітня поточного року

При цьому, держборг в валютному еквіваленті зріс за той же період на 1,3% і становить $ 81,4 млрд. Ключовим фактором впливу на стан держборгу були коливання на валютному ринку. За даними Нацбанку, ревальвація гривні по відношенню до долара США склала 4,04% в квітні 2020 року, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Відзначається, що через зниження активності інвесторів, викликаного пандемією коронавируса, з чотирьох запланованих аукціонів ОВДП фактично був проведений тільки один. В ході торгів 28 квітня в держбюджет вдалося залучити 9,8 млрд грн.

Більше половини цих коштів (5,3 млрд гривень) були притягнуті за короткими гривневими паперів, із середньозваженою ставкою 11,24%.

У міністерстві стверджують, що комфортно пройшли період несприятливої кон'юнктури ринку завдяки сформованому достатньому запасу фінансової ліквідності і в повному обсязі виконали фінзобов'язання.

За звітний період Мінфін здійснив виплату 9,9 млрд грн з погашення держборгу і 9 млрд грн з обслуговування.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини