“Держава має захистити українське вугілля”, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський виступає за гарантований ринок збуту українського вугілля і створення державного комітету вугільної промисловості.

"Повинен бути гарантований ринок збуту і цей ринок - українські ТЕС. Держава повинна захистити українське вугілля, для цього потрібен енергетичний баланс на наступні 10 років, де було б відображено, скільки вугілля будемо добувати", - сказав він на нараді працівників вугільної галузі в Києві у вівторок.

За словами президента, зараз Україна видобуває більше вугілля, ніж може продати, але це не повинно бути проблемою шахтарів.

"Завдання профільного міністра - визначити, яким має бути енергобаланс, яка частка повинна належати тепловії генерації", - вказав Зеленський.

Він також підтримав ідею представників галузі про створення Державного комітету по вугільній промисловості.

Крім того, президент вважає за необхідне створити координаційний центр трансформації вугільної галузі на чолі з віце-прем'єром-міністром розвитку громад і територій Денисом Шмигалем за обов'язкової участі в ньому представників вугільних підприємств, місцевої влади, зокрема, глав облдержадміністрацій.

Крім цього, він повідомив, що Міністерству розвитку громад і територій необхідно розробити програму справедливої ​​трансформації вугільних територій, яка включатиме, зокрема, програму доступу до освіти дітей працівників вугільної галузі та підтримку літніх людей.

За його словами, згідно з цією програмою, жодна шахта не може бути закрита до тих пір, поки її працівники не будуть забезпечені іншою роботою з гідною оплатою.

"Трансформація вугільної галузі повинна бути справедливою. Це тривалий процес, протягом якого будуть поступово створюватися соціально-економічні можливості для розвитку вугільних територій", - підкреслив Зеленський, пише "Інтерфакс Україна"

Звертаючись до міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексію ОРЖЕЛЬ, він акцентував увагу на важливості комплексного вирішення питань працівників галузі.

"Коли ви говорите з шахтарями про майбутнє, потрібно спочатку вирішити їх минуле. І коли ви вирішите їхні проблеми, вони тільки тоді почнуть вам довіряти. Тільки так", - констатував Зеленський.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини