Держава має забезпечити системний контроль безпеки газопостачання, – нардеп Семінський

15.07.2020 19:00

Майже сто надзвичайних ситуацій, 700 постраждалих, 190 загиблих – така невтішна статистика інцидентів з вибухами газу в житлових будинках України з 1997 року. Нещодавня трагедія на столичних Позняках позбавила життя п’ятьох людей та залишила десятки сімей без даху над головою. Як українцям уникнути повторення таких аварій, та хто має відповідати за безпеку газопостачання? В ексклюзивному коментарі «СтопКору» розповів представник фракції «Слуга народу» Олег Семінський.

Seminskiy1
Заступник голови комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олег Семінський Фото: СтопКор

Минулого тижня у комітеті ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, в якому пан Семінський є заступником голови, відбулись слухання на тему «Використання природного газу в побуті: безпека, проблеми, шляхи вирішення».

За словами парламентаря, головним викликом є розподіл відповідальності за безпечне використання газу в побуті та контроль за виконанням правил безпеки і технічних нормативів. Зокрема, чинне законодавство має прогалини у сфері визначення відповідальних за експлуатацію та стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків.

Seminskiy2
Чинне законодавство має прогалини у сфері розподілу відповідальності за стан газових мереж багатоквартирних будинків, – Олег Семінський Фото: СтопКор

У своєму коментарі нардеп підкреслив: нагальною проблемою залишається неоднозначність тлумачення законів України та відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали взаємовідносини між постачальником, домоуправителем та споживачем. Позаяк у цій сфері важливо знайти компроміс та чітко розділити повноваження та відповідальність усіх сторін за безпечну експлуатацію газових мереж.

«Я переконаний, що проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» №2458, який зараз перебуває на розгляді у нашому комітеті, спрямований на врегулювання та унормування ситуації із розмитою відповідальністю. Погоджуюся з головою комітету Андрієм Герусом про те, що такі питання треба віднести до невідкладних», – зауважив депутат.

Seminskiy3
Розгляд законопроєкту №2458 треба віднести до невідкладних, — Олег Семінський Фото: СтопКор

На необхідності напрацювання конкретних рекомендацій і рішень наголосив і колега пана Семінського, модератор слухань — перший заступник голови комітету Олексій Кучеренко.

Ще одним важливим моментом є визначення обов’язкового переліку необхідного обладнання – лічильників і приладів для виявлення витікання газу. Нагадаємо, природний газ не має специфічного запаху, і наразі для уникнення непомітного витікання до нього додають ароматизатори.

«На мою думку, в робочому порядку на доопрацювання законопроєкту потрібно ще 2-3 тижні. Маємо зробити цей закон реально впливовим. Працюємо над тим, щоб безпека газопостачання була під системним державним контролем», – додав народний обранець.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини