Депутати проголосували за “антиколомойський закон”

13.05.2020 13:11

Верховна Рада ухвалила законопроект №2571-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". За проект закону, відомий також як "антиколомойський" проголосували 270 депутатів

Документ передбачає заборону на повернення націоналізованого банку колишнім власникам. Натомість вони можуть через суд домагатися одержання компенсації. Для цього потрібно довести незаконність рішення НБУ щодо націоналізації, а потім довести наявність збитків, передає "Дзеркало тижня".

Розміри збитків визначаються на підставі капіталу банку з урахуванням якості його активів і обсягів погашення банком зобов'язань перед кредиторами. Безпосередньо, розмір завданих збитків визначає міжнародний аудитор. Навіть якщо він визнає, що вимога компенсації обґрунтована, це все одно не може бути приводом для скасування й оскарження вже прийнятого рішення НБУ.

При цьому ухвалення цього закону має вибити підстави для позову про неправомірність націоналізації "Приватбанку", який зараз розглядають у суді.

Водночас законопроект не змінює виведення банків із ринку. Підставами для цього, як і раніше будуть зменшення капіталу, втрата ліквідності банком, неможливість повертати гроші вкладника.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини