Депутат із Дніпра допоміг батьку увійти до рейтингу найбагатших людей України

23.12.2019 15:32

Щонайменше пів мільярда бюджетних гривень – у таку ціну обійшлося перебування одіозного В’ячеслава Мішалова на посаді секретаря Дніпровської міськради для місцевих платників податків. Саме стільки підрядів на ремонтні роботи у місті одержали фірми, пов’язані з родиною екссекретаря.

Щоб побачити реальні результати цих робіт, знімальна група «СтопКору» вирушила до Дніпра і протягом трьох днів інспектувала «реконструйовані» об’єкти та намагалась відшукати горе-підрядників. Те, що журналістам вдалось побачити на власні очі та відзняти копетром, просто шокує.

Одним з найгучніших виявився скандал довкола так званого «золотого мосту», на стан якого звернув увагу навіть президент Зеленський у ході візиту до Дніпра.

Нагадаємо, у 2016-му дніпровська мерія провела тендер і підписала контракт про підряд на капремонт Нового мосту з компанією «Завод «Майстер-Профі» Дмитра Мішалова на суму понад 177 мільйонів гривень.

Попри те, що підрядник явно затягував терміни виконання робіт, згодом з бюджету йому виділили ще 71 мільйон гривень, а вже пізніше угоду з компанією розірвали.

Варто зауважити, що єдиним конкурентом на цих торгах було підприємство «Укрбудремонттехнологія», позаяк більш вигідні пропозиції чотирьох інших учасників просто відхилили.

Конкурентів з більш вигідними заявками відхилили

Численні порушення законодавства наші аналітики виявили й у низці інших тендерних перемог компаній групи «Майстер-Буд», які припадають на 2016 рік. Цей рік, коли В’ячеслав Мішалов посів крісло секретаря міської ради, став зірковим часом для фірм його батька та ексдружини.

Зокрема, якщо у 2015-му «Майстер-Буд» Мішалова-старшого виграв тільки 2 тендери на 42 мільйони гривень, то вже за рік і число закупівель, і їхня сума зросли вдесятеро, сягнувши майже пів мільярда гривень.

У 2016-му сума тендерів "Майстер-Буду" зросла вдесятеро

Того ж року департамент благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради уклав договір на ще один капітальний ремонт важливого об’єкта інфраструктури міста-мільйонника – Набережної Перемоги. Але цей проєкт також провалився.

До 2017 року від вулиці Космічної до Мерефо-Херсонського моста, а це 4 кілометри, мали б відремонтувати елементи благоустрою. Тобто встановити поливальну систему, влаштувати велодоріжку та озеленити територію.

Та як свідчать кадри відеозйомки з дрона, жодних робіт на набережній не проводили вже десятки років. Тротуар, де мала би бути велодоріжка, в занедбаному стані. Та й озеленення ми так і не побачили.

Лише з третьої спроби журналістам таки вдалося відшукати один відремонтований об'єкт: це новий сквер «Прибережний», який відкрили цього року до дня міста. Майже чотири гектари занедбаної території перетворили на комфортабельну зону для відпочинку: тут є і велодоріжка, і комунікації, і поливальна система, й озеленення.

От тільки заплатити за це довелось двічі. У 2016 році підряд на проведення цих робіт виграла компанія «Майстер-Буд», єдиним конкурентом якої стало ТОВ «АКАМ», адже дешевші пропозиції за вже знайомою нам схемою чомусь відхилили.

ТОВ "Майстер-Буд" отримало підряд на 60 мільйонів

Завдяки цьому «Майстер-Буд» отримав майже 60 мільйонів гривень з державного бюджету і зобов'язався виконати усі роботи до кінця 2017 року. Проте і тут компанія не довела справу до фіналу. Як побачили журналісти, роботи з реконструкції тривають і досі. Але виконує їх вже зовсім інша фірма – «СМД-Інвест».

Оскільки підприємство Мішалова-старшого, отримавши 60 мільйонів гривень з кишень дніпровських платників податків, просто «злилося».

Ще одним гучним скандалом завершилась і реконструкція Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні.
Перший тендер на проведення робіт у медзакладі на суму майже 130 мільйонів компанія Мішалових виграла у 2016 році. За два роки з «Майстер-Будом» було укладено додаткових договорів на майже 170 мільйонів. Та оскільки мішаловські ремонтники і тут не квапились завершувати роботи, контракт згодом було розірвано.

Та вже у 2019-му той самий «Майстер-Буд» не лише не соромиться знову взяти участь у новому тендері на ремонт цієї лікарні, але й вкотре стає переможцем. Причому сума ремонту вже сягає понад 430 мільйонів гривень.

На думку аналітиків руху «За чесні закупівлі», є всі підстави вважати, що аукціон розіграли штучно, за змовою сторін. Про це свідчать наступні факти:

1) Конкуруюча компанія БМПБ «Новий дім» не надала кошториси з розрахунками та неправильно оформила кілька документів.

2) Пропозиції від обидвох учасників завантажені з різницею у 6 хвилин.

3) Гарантії фірм видані одним банком і в ту саму дату – 6 вересня 2019 року.

4) ТОВ БМПБ «Новий дім» подало пропозицію з максимально можливою ціною, виступивши в ролі технічного учасника.
Проте попри успішність і зв’язки одна з компаній Дмитра Мішалова таки потрапила у поле зору правоохоронців. Її звинуватили в розкраданні бюджету на 30 мільйонів гривень. І все завдяки схемі з виведенням орендованого майна.
ЗАТ «Світязь», власником якого був Дмитро Мішалов, орендувало в міськради землю по вулиці Курсантській. Згодом платити за оренду перестали.

Тоді ж податкова ухвалила офіційну заборону на продаж майна цієї компанії. Попри це всі активи фірма незаконно перевела на підприємство «Вектораль», яке також належало Дмитру Мішалову.

Підприємство Мішалова-старшого звинуватили у розкраданні державних коштів

За допомогою таких схем впродовж кількох років родина Мішалових збагатилась у Дніпрі за державний кошт на сотні мільйонів гривень.

Щоб не бути голослівними і з’ясувати безпосередньо у представників «Майстер-Буду», у чому насправді полягає таємниця такого стрімкого успіху, команда «СтопКору» вирушила до офісу компанії. Проте знайти бодай сам офіс чи поспілкуватись із керівництвом виявилось надскладним квестом.

Спершу журналісти намагались відшукати «Майстер-Буд» за юридичною адресою: Курсантська, 7. Проте місцеві мешканці стверджують: такої компанії тут не існує і ніколи не було.

Аналогічне розчарування чекало й за іншими адресами, які вдалось знайти в Мережі. За контактним номером телефону теж ніхто не відповів.

Зауважимо, що кінцевими бенефіціарами «Майстер-буду» через ТОВ «Юніком Капітал» наразі є Лариса Флакс, Михайло Тульчинський і Павло Мінасов. До лютого 2018 року частка Мінасова належала Дмитру Мішалову.

Бенефіціарами "Майстер-Буд" через ТОВ "Юніком Капітал" наразі є троє осіб

З іменем Мішалова-старшого пов'язано ще щонайменше 8 підприємств: ТОВ «Юніком», ТОВ «Юніком-капітал», ТОВ «Завод Майстер-профі Україна», «Майстер-Буд», «Майстер Фінанс», ТОВ «Світязь», ЗАТ «Юніком» і ЗАТ «Світязь».

Мішалову-старшому належить низка підприємств у Дніпрі

Цікаво, що «Завод Майстер-Профі Україна» засвітився у гучних справах і за межами Дніпра: свого часу компанія стала одним з трьох субпідрядників реконструкції НСК «Олімпійський», попри відсутність достатнього профільного досвіду.

Не вдалося журналістам зустрітись особисто і з сином пана Дмитра – скандально відомим депутатом Дніпровської міськради В’ячеславом Мішаловим. Навіть попри дбайливо підготовану медійниками до Дня святого Миколая посилку для В’ячеслава Дмитровича з сухарями й чаєм.

На сесії міськради пан В'ячеслав також не з'являється. Пропустивши 12 з 13 сесій, він очолив рейтинг депутатів-прогульників Дніпра, що, за законом, є достатньою підставою для відкликання народного обранця. Щоправда, як з’ясували журналісти, процес відкликання Мішалова-молодшого з ради триває вже 2 роки і гальмується у тервиборчкомі та місцевих судах.

В'ячеслав Мішалов очолив рейтинг прогульників Дніпровської міськради

Телефон нашого фігуранта наразі вимкнений. Попри це пан Мішалов не втомлюється знімати й викладати у соцмережі власні відеоблоги, де пафосно клеймить корупціонерів та олігархів:

«Скрізь сьогодні олігархічні клани, відчувши смак влади, відчувши безкарність, намагаються монополізувати міста», – стверджує пан В’ячеслав.

До речі, одну з публікацій він присвятив саме згаданій вище реконструкції скверу «Прибережний», але от про роль фірми свого батька в цій історії – анічичирк.

Не вдалось розшукати й Мішалова-старшого. Стопкорівці намагалися зв’язатись із паном Дмитром через общину, в якій він перебуває, та досі невідомо, чи вийшов він на зв’язок.

Справжня адреса Дмитра Мішалова – теж таємниця за сімома печатями. Згідно з реєстром нерухомого майна, мультимільйонер, який ще донедавна входив до топ-100 найбагатших людей України, нині є… безхатьком.

Варто нагадати, що Дніпровська мерія за часів секретарства Мішалова-молодшого, «озолотила» не лише батька, а й кохану жінку пана В’ячеслава: кілька років тому було виділено 33 мільйони гривень на котельні для шкіл і дитсадків. Контракт на будівництво й обслуговування без тендера дістався фірмі батька В'ячеслава Мішалова. А обладнання вирішили придбати у колишньої дружини екссекретаря.

В афері були задіяні батько, ексдружина та сам В'ячеслав Мішалов

Зауважимо, незважаючи на безліч дивних фактів і збігів, у НАБУ не поспішають відкрити кримінальне провадження щодо екссекретаря міської ради Дніпра В'ячеслава Мішалова. Причина нібито у недостатній кількості доказів його корупційних діянь. Саме так детективи Бюро обґрунтували свою відповідь на звернення громадських активістів і передали справу до поліції Дніпропетровської області.

Тож закликаємо усіх небайдужих повідомляти про факти корупції у Дніпрі на гарячу лінію «СтопКору» та підписуватись на наш канал, адже ми не покидаємо цю тему і продовжимо висвітлювати схеми «дніпровських кровосісів» у наших наступних розслідуваннях.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини