«Денег нет, но вы держитесь»: швейцарським архітекторам не сплатили ані копійки за вкрадений проект пішохідного мосту

03.06.2019 15:23

Спершу заява швейцарських архітекторів про те, що в них вкрали проект, згодом – помпезне відкриття і поспішна заміна тріснутих скляних елементів просто на день народження Києва: пішохідний міст у столиці став головним ньюсмейкером травня. Віталій Кличко вже заявив про акт вандалізму, але чим це могло бути насправді – дивіться в ексклюзивному розслідуванні Наталії Мальцевої.

Ще у 2013 році Київська міська державна адміністрація оголосила міжнародний конкурс на проект пішохідного мосту, який би об'єднав парк «Хрещатий» та Володимирську гірку. Друге місце у конкурсі посіла швейцарська компанія «Leuppi & Schafroth Architekten AG». Її архітектори як призери мали отримати винагороду – 12 тисяч доларів США.

Журналісти «СтопКору» зв'язалися з цією фірмою та отримали приголомшливу відповідь: «Ми так і не отримали призового фонду. Згідно з угодою, нам мали заплатити щонайменше $ 10 тис., але не заплатили нічого».

Спроби отримати суму, яку мали сплатити іноземній компанії протягом місяця, призвели до затягнутих перемовин. Йшлося навіть про те, що призові швейцарцям дадуть за умови, якщо вони візьмуть участь у будівництві мосту.

Як розповіли представники «Leuppi & Schafroth Architekten AG», під час перемовин у 2017 році Київська міська державна адміністрація запропонувала швейцарцям загалом 10-12 тисяч доларів США на планування та розробку нашого проекту із місцевими архітекторами. Ця сума містила і компенсацію за конкурс.

Така відповідь, звісно, не влаштувала швейцарську сторону, адже створення проектної документації для будівництва, авторські права на проект та окреме консультування будівельників – це різні статті витрат: «Ми запропонували продати Києву права на будівництво за нашим проектом за 160 тисяч доларів США. За додаткові консультації, допомогу у розробці проекту з місцевими архітекторами та інженерами ми просили 40 тисяч доларів США. Загальний кошторис склав близько 6 млн доларів США».

Відтоді столична мерія взяла паузу – аж на 4 роки. А в 2017 році швейцарській компанії несподівано відмовляють у співпраці. Не сплативши ані копійки. Повідомили про це листом, мовляв, проект надто вартісний.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини