Демонтувати паркан і звільнити берег: забудовника під Києвом упіймали на шахрайстві

Злочівська сільрада звернулася до представників КМ «River Island» у Бориспільському районі з вимогою демонтувати огорожу та споруди поблизу земельних ділянок, які перешкоджають доступу місцевих жителів до берегів.

Zlochiv
На березі Дніпра забудовник Мороз незаконно будує басейн і паркан Фото: СтопКор

У разі невиконання вимог місцевий сільський голова передасть відповідне клопотання до Бориспільської окружної прокуратури та Нацполіції. Так у Злочівській сільраді відреагували на розслідування та звернення ГО «Стоп корупції».

Zlochiv
Злочівська сільрада вимагає у забудовника демонтувати незаконний паркан Фото: СтопКор

Представники проєкту з’ясували, що під Києвом забудовники котеджного містечка захопили ділянку прибережної зони.

Там перекрили доступ до водойми парканом попри те, що ділянка перебуває у державній власності. У своїй рекламі забудовник презентує, що у містечка є власна набережна. Насправді земля належить місцевій громаді, а на берег не пускають і самих власників котеджів.

За фактом захоплення землі правоохоронці вже почали кримінальне провадження. Як повідомила старший інспектор із комунікацій Бориспільського райвідділу поліції Олена Кравчук, за зверненням громадської організації «Стоп корупції» повідомлення зареєстроване до журналу єдиного обліку, а також розпочато провадження за ч.3 ст.197-1 ККУ. Санкції статті передбачають штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів або обмеження волі строком до 3 років.

Слідом за цим порушенням представники ВГО «Стоп корупції» викрили ще низку нахабних ігнорувань законів України з боку забудовника. Так, на березі Дніпра нелегально будують басейн і роблять причал. Активісти проєкту разом із рибним патрулем виїхали на місце.

«Потрапити на цю ділянку з суші неможливо, ми зайшли з води разом із рибним патрулем. На місці побачили будівництво басейну та причалу. На території перебуває агресивно налаштована охорона. Паркан досі не знятий. Попри те, що сільрада висунула вимогу демонтувати паркан і доручила землевпоряднику сільради спільно з постійною комісією з питань земельних відносин взяти під контроль ситуацію, відмовити у видачі дозволу на передачу у власність чи користування», — зазначив правозахисник проєкту Володимир Циганов.

Dnipro
Активісти і рибний патруль побували на місці незаконного будівництва Фото: СтопКор

Зазначимо, що забудовником цього котеджного містечка виступає компанія RIVER ISLAND, якою керує Михайло Мороз.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини