Де і коли зробити щеплення від коронавірусу у Вінниці

09.03.2021 17:22

З 1 березня всі українці можуть записатися в чергу на вакцинацію від СOVID-19. Для цього необхідно зареєструватися через платформу «Дія», на сайті або через мобільний додаток. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що  за п'ять днів на безкоштовну COVID-вакцинацію записалося понад 155 тисяч осіб.

vaktsina
Фото: МОЗ

Як записатись в чергу у Вінниці?

Є дві можливості записатися до списку очікування онлайн: через портал "Дія" та через застосунок "Дія" для смартфонів.

Після запису людина отримує сповіщення про доступний для неї запис на щеплення. У випадку, коли людина не лікар, не військовий і не соцпрацівник, то їй згодом надішлють сповіщення, коли саме вона зможе вакцинуватися.

Попередній запис до "листа очікування" не є записом до лікаря.

В уряді сподіваються, що запис до листа очікування допоможе правильно розподілити вакцину між регіонами, уникнути черг та зайвого контакту з людьми.

Щоб послуга була доступною у смартфоні, треба оновити застосунок "Дія" до останньої версії.

Є ще 2 способи записатися до черги на вакцинацію:

Де і коли можна буде зробити щеплення у Вінниці?

Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Спочатку щеплення робитимуть мобільні бригади з імунізації. Це групи лікарів, які їздитимуть по лікарнях і вакцинуватимуть медиків.

Далі ці мобільні бригади будуть вакцинувати військових у військових частинах, мешканців інтернатів при інтернатах, вчителів у школах. Орієнтовно цей процес почнеться з кінця весни-початку літа 2021 року.

Також будуть відкривати пункти щеплення при лікарнях, окремі від звичайних кабінетів щеплень. Сюди зможуть прийти люди, які записалися у чергу на щеплення. Людей віком 80+ планують почати вакцинувати з квітня. Літніх людей 60-64 років з осені 2021 року.

Поки що людей, що записались у чергу, не інформують про точне місце або приблизний час вакцинації.

Чи можна вакцинуватись у приватній клініці Вінниці?

Ще ні.

Але в Україні вже зареєстрували дві вакцини - американську Pfizer та індійську Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Тобто фармкомпанії вже можуть завезти ці вакцини до приватних клінік.

Проте, за прогнозами, це станеться орієнтовно не раніше літа 2021 року.

Як відбувається вакцинація у Вінниці?

У четвер, 4 березня, стартувала вакцинація від коронавірусу в районах Вінницької області. Щеплення почали отримувати лікарі з Гайсина, Шаргорода, Хмільника та Козятина, про що повідомляють в обласній державній адміністрації.

Першими були провакциновані головний лікар КНП Гайсинської ЦРЛ ГМР Ігор Кохан та заступник головного лікаря з медичної частини Юлія Бурлакова.

Наразі в області працюють п’ять бригад з вакцинації.

Станом на 9 березня, на Вінниччині вакцинували проти коронавірусу 680 людей.

Нагадаємо, Вінницька область отримала 17 800 доз препарату індійського виробництва Oxford/AstraZeneca (Сovishield),  вакцинація від коронавірусу розпочалась в регіоні 24 лютого. Першою щеплення отримала сімейна лікарка Людмила Бойко.

lyudmila boyko
Завідувачка амбулаторії у Вінниці Людмила Бойко отримує щеплення від коронавірусу

У Вінниці також є гаряча лінія протидії поширенню коронавірусу в області. Звернутись можна за номерами:

  • «103» – для вирішення медичних питань, пов’язаних з коронавірусом;
  • «0 800 216 433» – для вирішення усіх немедичних питань, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусу в області

Вакцина CoviShield - що відомо?

CoviShield — це локальна назва британської вакцини AstraZeneca. Її виробляють в індійському Інституті сироватки крові.

Третя фаза клінічних випробувань вакцини AstraZeneca (CoviShield) зараз триває в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Однак її вже схвалили для екстреного використання в Індії та Канаді.

Попередні результати третьої фази досліджень опублікували у грудні 2020 року. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними від 11 636 добровольців.

Serum Institute of India (Інститут сироватки крові) вважається найбільшим виробником вакцин у світі та експортує свою продукцію у 140 країн. У цього виробника Україна закуповує вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку, їхня якість перевірена в міжнародних лабораторіях ВООЗ.

Загалом Україна має отримати кілька різних вакцин - окрім індійської CoviShield, ще американські Pfizer і Novavax, китайська Sinovac Biotech, індійська Коваксин.

Поки незрозумілим залишається питання, хто і як буде розподіляти ці вакцини.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини