Є дві можливості записатися до списку очікування онлайн: через портал "Дія" та через застосунок "Дія" для смартфонів.
Після запису людина отримує сповіщення про доступний для неї запис на щеплення. У випадку, коли людина не лікар, не військовий і не соцпрацівник, то їй згодом надішлють сповіщення, коли саме вона зможе вакцинуватися.
Попередній запис до "листа очікування" не є записом до лікаря.
В уряді сподіваються, що запис до листа очікування допоможе правильно розподілити вакцину між регіонами, уникнути черг та зайвого контакту з людьми.
Щоб послуга була доступною у смартфоні, треба оновити застосунок "Дія" до останньої версії.
Вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Спочатку щеплення робитимуть мобільні бригади з імунізації. Це групи лікарів, які їздитимуть по лікарнях і вакцинуватимуть медиків.
Далі ці мобільні бригади будуть вакцинувати військових у військових частинах, мешканців інтернатів при інтернатах, вчителів у школах. Орієнтовно цей процес почнеться з кінця весни-початку літа 2021 року.
Також будуть відкривати пункти щеплення при лікарнях, окремі від звичайних кабінетів щеплень. Сюди зможуть прийти люди, які записалися у чергу на щеплення. Людей віком 80+ планують почати вакцинувати з квітня. Літніх людей 60-64 років з осені 2021 року.
Поки що людей, що записались у чергу, не інформують про точне місце або приблизний час вакцинації.
Чи можна вакцинуватись у приватній клініці Вінниці?
Ще ні.
Але в Україні вже зареєстрували дві вакцини - американську Pfizer та індійську Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Тобто фармкомпанії вже можуть завезти ці вакцини до приватних клінік.
Проте, за прогнозами, це станеться орієнтовно не раніше літа 2021 року.
Як відбувається вакцинація у Вінниці?
У четвер, 4 березня, стартувала вакцинація від коронавірусу в районах Вінницької області. Щеплення почали отримувати лікарі з Гайсина, Шаргорода, Хмільника та Козятина, про що повідомляють в обласній державній адміністрації.
Першими були провакциновані головний лікар КНП Гайсинської ЦРЛ ГМР Ігор Кохан та заступник головного лікаря з медичної частини Юлія Бурлакова.
Наразі в області працюють п’ять бригад з вакцинації.
Станом на 9 березня, на Вінниччині вакцинували проти коронавірусу 680 людей.
Нагадаємо, Вінницька область отримала 17 800 доз препарату індійського виробництва Oxford/AstraZeneca (Сovishield), вакцинація від коронавірусу розпочалась в регіоні 24 лютого. Першою щеплення отримала сімейна лікарка Людмила Бойко.
Завідувачка амбулаторії у Вінниці Людмила Бойко отримує щеплення від коронавірусу
У Вінниці також є гаряча лінія протидії поширенню коронавірусу в області. Звернутись можна за номерами:
«103» – для вирішення медичних питань, пов’язаних з коронавірусом;
«0 800 216 433» – для вирішення усіх немедичних питань, пов’язаних із протидією поширенню коронавірусу в області
Вакцина CoviShield - що відомо?
CoviShield — це локальна назва британської вакцини AstraZeneca. Її виробляють в індійському Інституті сироватки крові.
Третя фаза клінічних випробувань вакцини AstraZeneca (CoviShield) зараз триває в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Однак її вже схвалили для екстреного використання в Індії та Канаді.
Попередні результати третьої фази досліджень опублікували у грудні 2020 року. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними від 11 636 добровольців.
Serum Institute of India (Інститут сироватки крові) вважається найбільшим виробником вакцин у світі та експортує свою продукцію у 140 країн. У цього виробника Україна закуповує вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку, їхня якість перевірена в міжнародних лабораторіях ВООЗ.
Загалом Україна має отримати кілька різних вакцин - окрім індійської CoviShield, ще американські Pfizer і Novavax, китайська Sinovac Biotech, індійська Коваксин.
Поки незрозумілим залишається питання, хто і як буде розподіляти ці вакцини.