ДБР взялось за податківців, які дві доби обшукували страхову

ДБР розслідує факт перевищення влади службовими особами слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України. Про це на своєму Фейсбуці повідомила перший заступник директора Державного бюро розслідувань Ольга Варченко.

"З публікацій під назвами "Журналістське розслідування: ДФС "видавлює" зі страхового ринку найбільшого гравця" та "Планова перевірка чи терор: як податківці нищать страховий бізнес", розміщених 01.04.2019-02.04.2019 на сайтах "СтопКор" та "УНІАН" у мережі Інтернет, вбачається, що службові особи слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, імовірно, вчинили перевищення влади під час проведення слідчих (розшукових) дій у межах кримінального провадження, зокрема, недопуск адвокатів до участі в проведенні обшуку та проведення особистого огляду учасників обшуку особами різної статі, що ображало особисту гідність особи тощо", – написала Варченко у соцмережі.

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань зареєстрували кримінальне провадження за фактом перевищення влади службовими особами слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України (ч. 2 ст. 365 КК України). Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, у березні працівників столичної компанії обшукували протягом 34 годин та силоміць утримували вагітну в офісі фірми. Так проводили у Києві слідчі дії працівники ДФС. Справа сфальсифікована, а ухвала на обшук була підписана чомусь харківським суддею. Журналісти "СтопКору" дізнались, хто стоїть за цим свавіллям. Герої силової та психологічної розправи над бізнесом – керівник слідства Офісу великих платників податків ДФС Ігор Чіпічадзе, який до цього керував слідством ДФС у Харківській області. А також його "однодумець", слідчий, який проводив обшуки, Антон Замятін.

"Вочевидь, він є родичем Замятіна Вадима Анатолійовича, який займає високу посаду у ДФС, а саме є заступником начальника Головного оперативного управління. І саме це, як можна припустити, дає йому можливість поводитися так нахабно і залишатися безкарним", – зазначили автори розслідування.

Зазначимо, що "СтопКор" писав, що всі компетентні судові інстанції столиці прийняли правову позицію страхової компанії, рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби було визнано протиправними та скасовано відповідні податкові повідомлення.

У своїх публікаціях ми повідомляли, що після цього слідчий Офісу великих платників податків ДФС Антон Замятін звернувся до суду, але вже чомусь у Харкові, хоча не мав на це права, адже справа має зовсім іншу територіальну приналежність.

Зазначимо, що підставою для внесення відомостей в ЄРДР послужив акт податкової перевірки, який був скасований адміністративним судом разом з податковими повідомленнями й рішеннями. Тому юристи впевнені: на сьогодні немає жодних законних підстав розслідувати кримінальне провадження, тож рішення судді Бондаренка є цілком протиправним.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини