ДБР вручило підозру ексзаступнику головного архітектора Києва Вавришу

27.01.2021 09:59

ДБР зацікавилося добудовою бориспільського ЖК Альта-Град. Так, в Державному бюро розслідувань вручили власникові девелоперської компанії Saga Development Андрію Вавриш підозру, надавши йому статус підозрюваного. Про це Вавриш повідомив в Facebook, передає "ZN.UA".

Vavrysh
Фото: Європейська правда

За його словами, в 2006 році компанія Системабуд, в якій йому належала третина часток, придбала Бориспільську ворсову фабрику в центрі міста. Потім вона оформила під собою землю, розробила проект, отримала дозвіл на будівництво.

"Пішли в банк, домовилися про фінансування, кредитну лінію. Всі активи, в тому числі, корпоративні права, передали в заставу за кредитом. Я оформив особисту поруку", - повідомив Вавриш.

Він уточнив, що до зупинки будівництва ЖК Альта-Град, яке почалося в 2007 році, призвела фінансова криза, що почалась за рік.

"Ми ж охороняли об'єкт від розкрадання, розуміючи, що погані часи проходять. Буде ринок - буде і вихід із ситуації. Банк все розумів, зайвий раз контролював і реагував на економічний спад по-своєму. Сведбанк пішов з ринку. Спадкоємець, Омегабанк, що не сплив і розпродав свої активи різних фінкомпаніям", - пояснив Вавриш.

Пропозиція про викуп надійшла в 2016 році, після сповіщення про чергового нового власника боргу.

"Я знайшов інвесторів, які викупили права продавця, підтверджені рішеннями судів аж до касації. Ми почали добудовувати об'єкт. Знайшли 22 інвестора 2008 року, взяли на себе зобов'язання, приступили до будівельних робіт. Усі банки до того моменту були ліквідовані, всі борги погашені. більш того, ми врегулювали всі питання, пов'язані зі складною процедурою зміни боржників", - написав девелопер.

Назва ЖК була змінена на Home & Park Comfort House. Проектом передбачено будівництво трьох 17-поверхових будинків, власного дитячого садка і парку.

Він зазначив, що всі процеси супроводжувалися великою кількістю судових розглядів, оскільки це - господарсько-правові відносини. Відношення між суб'єктами, які відбуваються в рамках чинного Цивільного кодексу. Жодна зі сторін угоди ні за яких обставин не заявляла про те, що її права порушені.

"Все було так до сьогоднішнього ранку, коли слідчі ДБР вручили мені підозру, надавши статус підозрюваного. Обговорюючи це зі слідчим ДБР, я розумів, що вони усвідомлюють всю безглуздість ситуації. Але не можуть нічого зробити, киваючи на відповідну команду зверху", - підсумував Вавриш.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в окупованому Криму винзавод "Коктебель" "продали" за 110 мільйонів рублів родичу Наришкіна.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини