ДБР розслідуватиме зловживання копів під час незаконного виселення орендаря на Борщагівці

04.02.2021 09:19

Замість законних дій – кругова порука. На Софіївській Борщагівці озброєні правоохоронці виселили з будинку орендаря і не дають чоловіку навіть забрати власні речі. Чому керівництво поліції не вбачає у цьому порушення? Пояснює адвокат Микола Павленко.

«На жаль, правоохоронці розуміють стійкість такого поняття, як кругова порука. Навіть у такій абсурдній справі. З очевидними проявами свавілля, перевищення службових повноважень рядовий виконавець очікує на поблажливість з боку керівників, тому що є негласна домовленість покривати один одного», – коментує юрист.

Також захисник орендаря додає, що під час проведення незаконного «виселення» правоохоронці припустилися низки помилок і взагалі діяли непрофесійно.

«12-го були проведені допити «потерпілої». У цих протоколах йдеться вже про кримінальне провадження, яке лише за вісім годин зареєструється. Була курйозна ситуація, коли допитували ще одного «потерпілого» – брата жінки, яка активну оборону зайняла, як вона вважає, й інформує про події, які відбудуться у будинку лише за кілька годин. Навіть описуючи момент відібрання коштів – ця процесуальна дія відбулася за чотири години. Тобто це вказує на те, що це усе поспіхом робилося», – наголошує пан Павленко.

Своєю чергою, представники ТОВ «Кредитні ініціативи» звернулися до Чайківського відділу поліції із заявою про початок кримінального провадження щодо перешкоджання господарській діяльності.

Borshchagivka3
Представник ТОВ "Кредитні ініціативи" розповів про перепони, які поліція створила орендарю Фото: СтопКор

Як зазначив представник компанії Андрій Сафонов, таке кримінальне провадження було розпочато, але вже через півтори доби його припинили «на підставі відсутності складу злочину кримінального правопорушення».

«На це рішення була подана скарга, і далі відбуваються дуже цікаві речі. Станом на сьогодні постанови про припинення кримінального провадження ми так і не отримали», – додає пан Андрій.

Отже, «СтопКор» буде й надалі стежити за розвитком справи. Наразі ж суд зобов'язав ДБР почати кримінальне провадження стосовно фактів зловживання службовим становищем при незаконному виселенні орендаря начальником та співробітниками Чайківського відділу поліції.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини