ДБР розкриває таємницю розслідування схеми одержання неправомірної вигоди керівництвом Східної митниці Держмитслужби (ВІДЕО)

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру керівнику Східної митниці Держмитслужби, начальнику одного з митних постів та його заступнику в одержанні неправомірної вигоди вчинене службовими особами, які займають відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

За попередньою інформацією, високопосадовці митниці організували схему одержання неправомірної вигоди від товариства з обмеженою відповідальністю за безперешкодне митне оформлення товарів - поліетилену високого тиску LDPE, які 16 липня 2020 року перетнули кордон. Для цього начальник одного з управлінь митниці того ж дня склав орієнтування на вантажівку з товаром задля затримання та поміщення її у зону митного контролю для нібито відбору лабораторних зразків та проведення експертного дослідження.

Залежно від виду оформлення митники вимагали від 1 000 до 2 000 грн за один вантажний автомобіль. За гроші вони забезпечували подальше безперешкодне та першочергове митне оформлення вантажів, які надходили на адресу вказаного підприємства.

За серпень-вересень 2020 року слідчими ДБР задокументовано 2 епізоди одержання посадовцями неправомірної вигоди.

24 вересня 2020 року заступника керівника митного посту затримано під час одержання чергової частини неправомірної вигоди в порядку статті 208 КПК України.

Зазначеним подіям передувала ретельна оперативна та слідча робота спільно з ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях та Луганською обласною прокуратурою.

Під час проведення негласних (розшукових) дій зафіксовано розмови між учасниками:

  • в.о. керівника Східної митниці з начальником Управління по боротьбі з контрабандою Східної митниці;
  • керівника Східної митниці з приватним підприємцем, під час якої на калькуляторі вказується сума неправомірної вигоди;
  • в.о. керівника Східної митниці зі своїм колегою, під час якої він підтверджує свої злочинні наміри (по телефону);
  • аудіо записи розмови начальника Управління по боротьбі з контрабандою Східної митниці та приватного підприємця.

Наразі встановлюється причетність інших працівників митниці до вчинення злочину.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

    Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

    Коментарі

    Інші новини