Данія, Норвегія, Ісландія та Італія вирішили призупинити щеплення вакциною AstraZeneсa

11.03.2021 20:20

Уже вісім країн призупинили вакцинацію громадян проти коронавірусу препаратом AstraZeneсa. Данія, Норвегія, Ісландія та Італія оголосили, що припинять розповсюджувати вакцину через побічні ефекти. Про це пишуть "Reuters" та "BBC", передає "hromadske".

AstraZeneca
Фото: Facebook

Так, Данія оголосила, що тимчасово припинить використання вакцини AstraZeneсa/Oxford як запобіжний захід після повідомлення про одну смерть, а також ㅡ про утворення тромбів у людей, яких щепили цим препаратом.

Міністерство охорони здоров'я заявляє, що поки рано говорити, чи існує зв'язок між цим та вакциною AstraZeneca. Як запобіжний захід влада Данії на 14 днів призупинить використання препарату.

Після такого кроку Данії аналогічне рішення ухвалили ще дві скандинавські країни ㅡ Норвегія та Ісландія. Жодна з країн не зазначила, скільки триватиме пауза у вакцинації цим препаратом. Директор із запобігання та боротьби з інфекціями Норвезького інституту громадського здоров'я Гейр Букхольм заявив, що рішення є питанням обережності.

Водночас Італійське агентство з лікарських засобів (AIFA) повідомило, що заборонить використовувати конкретну партію препарату та залишає за собою право "вживати подальших заходів, якщо це буде необхідно".

Раніше рішення призупинити щеплення вакциною AstraZeneсa також ухвалили Естонія, Латвія, Литва, Люксембург. Країни розслідуватимуть, чи справді цей препарат впливає на згущення крові.

Що кажуть експерти?

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) зазначило, що попередня перевірка партії вакцини AstraZeneсa (ABV5300) не показала, що саме вона є причиною випадків утворення тромбів у пацієнтів. Партія вакцини містила мільйон доз препарату, її направили до 17 країн Євросоюзу.

Наразі Комітет із безпеки агентства розслідує випадки, пов'язані з можливою "побічкою" вакцин із цієї партії. Усього, за даними EMA, станом на 9 березня було зареєстровано 22 випадки утворення тромбів серед 3 мільйонів людей, щеплених вакциною COVID-19 AstraZeneca в Європі.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні за добу зафіксовано понад 9 000 нових випадків COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини