ДАБІ дозволяє: замість виробничого комплексу поблизу Академмістечка звели житлові висотки

Наче Голум із кільцем всевладдя: реформа ДАБІ триває вже рік, відомство перебуває в стані ліквідації, однак не забуває видавати дозволи і сертифікати. А співробітники інспекції продовжують обіймати свої посади. Яких сюрпризів ще чекати від напівліквідованої установи, яка начебто втратила функції контролю? З‘ясовувала Ася Клітна.

Неофіційні розцінки та тарифи за не зовсім легальне або за зовсім нелегальне будівництво - вже давно не ексклюзивна інформація.

«Уже досить давно займаюся моніторингом незаконних будівництв, оскільки зараз ДАБІ, яка перебуває в стані ліквідації, ледь не кожного дня видає дозвільні документи - чи то дозвіл на будівництво, чи то сертифікати готовності об'єктів. Інколи виникає враження, що вони підписують такі документи, навіть не вдивляючись у них. Що під руку потрапило, то вони і підписують», - коментує правозахисник Максим Томілов.

Яскравий приклад такого безладу - ЖК «Академ-квартал». На перший погляд, тут наче все гарно і до ладу. Однак дозвіл на будівництво був наданий всупереч перевищенню гранично допустимої висотності, нецільовому використанню землі  та відсутності висновку про  вплив на довкілля.

dabi_61
Будинки звели з низкою порушень Фото: СтопКор

Попри це, на ділянці вже звели дві висотки. Зауважимо, наприкінці 2020 року ДАБІ був виданий дозвіл на реконструкцію адміністративно-виробничого комплексу, попри те, що там вже є дві багатоповерхові будівлі.

Понад те, прямо поруч із будинками розташована котельня, дим із якої йде прямо у вікна мешканців.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини