“Да будет тьма!” – у Дніпрі засідання суду щодо побиття журналістів перенесли через відсутність електроенергії

07.08.2019 17:59

Справу щодо побиття знімальної групи "СтопКору", яка тягнеться вже три роки, знов перенесли. Про це повідомляє кореспондент інформаційного порталу в Марганці Володимир Садиков.

Засідання у справі побиття журналістки "СтопКору" перенесли

7 серпня 2019 року у місті Дніпрі повинно було відбутися засідання колегії суду в апеляційному суді Дніпропетровської області щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістці "СтопКору" Лілії Ткачук та оператору, але через відсутність електроенергії суд перенесли.

Світло вимкнули у багатьох об'єктах цього району, справи, які повинні були розглядатись – перенесли, люди були у розпачі, додають активісти. Наступне судове засідання відбудеться 4 вересня о 10:30.

В приміщенні суду зникло світло
На сьогоднішнє засідання приїхали всі сторони

"Сподіваємось, що цього разу апеляційний суд поведеться об'єктивно і нарешті ухвалить справедливе рішення", – прокоментувала журналіст Лілія Ткачук.

Нагадаємо, у 2016 році, під час зйомок сюжету у Марганці на Дніпропетровщині поряд з офісом зареєстрованої фірми "Тандем Траст Сервіс" на знімальну групу "СтопКору" накинувся брат місцевого депутата, власник цього приміщення Віталій Бондаренко. Лілія Ткачук викликала на місце події правоохоронців та написала заяву про злочин.

Нападник, за інформацією містян, є близькою людиною депутата Марганецької міської ради Олександра Бондаренка, керівника "чорної" каси, яка фінансує мера міста та деяких працівників поліції. Чоловік почав штовхати представників медіа та побив їхню відеокамеру, а це вже стаття 171 КК України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Органами досудового слідства, згідно з обвинувальним актом, Бондаренко В.В. звинувачувався в тому, що умисно перешкоджав журналісту ТОВ "Інформаційне агентство "Стоп корупції ТБ" Ткачук Л. та оператору у здійсненні ними законної професійної діяльності журналіста. Однак суддя Марганецького суду Тананайська вирішила, що Віталій Бондаренко невинний у пред'явленому обвинуваченні за цією статтею та виправдала за відсутністю в його діях складу злочину. Мабуть, на думку суду, журналістка сама себе побила.

У 2016 році на знімальну групу "СтопКору" напали Фото: скріншот

Після цього прокуратура Дніпропетровської області та потерпіла Ткачук Л. подали апеляційну скаргу за матеріалами кримінального провадження №12016040330000384 та просили скасувати вирок Марганецького суду як незаконний, необґрунтований та невмотивований у зв'язку з невідповідністю висновків суду першої інстанції фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону та ухвалити новий вирок, яким визнати Бондаренка В. винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 171 КК України та призначити йому покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 рік.

Проте корумповані суди Дніпропетровщини показали своє справжнє обличчя. Колегія апеляційного суду Дніпропетровської області, не дослідивши належним чином всі докази, вирішила відмовити в задоволені апеляційної скарги прокурору, який брав участь у розгляді кримінального провадження судом першої інстанції, та потерпілій Ткачук на вирок Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 червня 2017 року. Скаргу залишили без задоволення, тож вирок Марганецького міського суду Дніпропетровської області від 12 червня 2017 року щодо Бондаренка В. не змінився – не винен.

Не погодившись зі всіма доводами колегії апеляційного суду Дніпропетровської області, прокуратура вирішила оскаржити рішення у касаційному порядку. І ось колегія Верховного суду України вирішила касаційну скаргу прокурора задовольнити. Ухвалу апеляційного суду Дніпропетровської області від 11 жовтня 2017 року стосовно Бондаренка В. скасували та призначили новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Читайте також: "Народні депутати України “засвітились” у компанії з бізнесменом із “чорного списку” США (фото)".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини