ЦВК вирішила, як боротися з двійниками на довиборах в Раду

Центральна виборча комісія (ЦВК) затвердила бюлетені для голосування в одномандатних виборчих округах. Відтепер кожен кандидат матиме власний порядковий номер.

CVK
Центральна виборча комісія Фото: Уніан

Для полегшення проведення агітації й здійснення свідомого вибору, ЦВК прийняла рішення відзначати кожного з кандидатів - порядковим номером, передає пресслужба ЦВК.

Планується запобігти дезорієнтації виборця під час формування його волі.

Порядкові номери не будуть змінюватися, у томі числі й після рішення скасування реєстрації кандидата в депутати, або ж його вибуття з балотування.

"Зважаючи на норми чинного закону про вибори народних депутатів, дану позицію потрібно віднести до форми виборчого бюлетеня. Судова практика дозволяє Комісії вчиняти такі дії. Це лише сприятиме вільному волевиявленню виборців", - відзначила голова організації "Громадянська мережа "Опора" Ольга Айвазовська.

Для довідки, Центральна виборча комісія призначила на 31 жовтня проміжні вибори народних депутатів в одномандатних виборчих округах № 184 (Херсонська область) та № 197 (Черкаська область).

Рішення прийнято у зв’язку з тим, що раніше обрані в округах народні депутати були достроково позбавлені мандатів, оскільки народного депутата Ігоря Колихаєва (184-й округ) обрано Херсонським міським головою на місцевих виборах 2020 року, а народного депутата Олександра Скічка (197-й округ) призначено головою Черкаської ОДА.

1 вересня в цих округах розпочався виборчий процес проміжних виборів народних депутатів.

Усього на проміжних виборах в ОВО №184 та 197 зареєстровано 45 кандидатів у народні депутати.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини