ЦВК розігнала Овруцьку ТВК: активісти оприлюднили докази фальсифікацій

01.12.2020 19:57

ЦВК достроково припинила повноваження Овруцької міської ТВК на Житомирщині у зв'язку із систематичними порушеннями законодавства. Факт фальсифікації двічі довели у судах місцеві кандидати і активісти. Беззаперечні докази – фото і відео підроблених протоколів – оприлюднені в соціальних мережах. Про це повідомив  один з учасників процесів, голова Овруцького районного відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» і чинний депутат Овруцької міської ради Петро Левківський.

Ovruch
Овруцька ТВК: мішок із бюлетенями не опломбований Фото: СтопКор

Підміна протоколів голосування в судах, пер

едача «заготовок» протоколів без дат: такі виборчі «трюки» вже місяць демонструють члени Овруцької ТВК на Житомирщині.

На засіданні 30 листопада ЦВК розглянула питання діяльності Овруцької міської територіальної виборчої комісії (ТВК) Коростенського району Житомирської області та ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень всього її складу.

Кандидати і активісти двічі довели в суді факт фальсифікації результатів виборів, і суд скасував протокол і постанову тервиборчкому про визнання переможцем місцевих виборів чинного мера Овруча Івана Коруда.

На одному з судів щодо фальсифікацій з результатами виборів спостерігачі змогли зафільмувати, як людина, яка фактично виконувала обов’язки голови Овруцької ТВК, передає офіційній голові ТВК Ірині Царюк папери. Активісти підозрюють підміну протоколів.

На відео видно, як у перерві в суді члени ТВК одні протоколи витягували, а інші підкладали в документи.

Також спостерігачам вдалося сфотографувати один з цих протоколів. На ньому є підписи членів комісії, але відсутні дата і час.

Фіктивний протокол Овруцької ТВК без дати і часу Фото: СтопКор

«Протоколи «заготовлені» без дати і часу! І скільки ще таких «заготовок» могло бути? І це вони в суд подають, як доказ? ТВК на кожному судовому засіданні надає сфальсифіковані протоколи», - коментує ситуацію Петро Левківський.

Як раніше повідомляли в Овруцькому відокремленому підрозділі «Стоп корупції», результати протоколів підрахунку ТВК не збіглися з паралельним підрахунком голосів.

28 жовтня в присутності поліції вилучили 32 протоколи з виправленими за допомогою коректора результатами підрахунку голосів.

Зазначимо, Житомирський окружний адміністративний суд зобов'язав ТВК провести повторний підрахунок голосів на виборах депутатів Овруцької міської ради та Овруцького міського голови. Та навіть коли нарешті провели перерахунок – він виявився фікцією, зазначають спостерігачі. Овруцька ТВК самовільно вирішила перерахувати голоси лише на 25 дільницях з 66. Хоча суд вимагав перерахунок на всіх 66 дільницях.

«Під час перерахунку протокол безперервного засідання не вели. Рахували механічно, непрозоро. Мішки і конверти з виборчою документацією були неопломбовані і часто не запечатані. Конверти зі списками виборців навіть не відкривали і не перевіряли, і в цьому зізнавалась Ірина Царюк, легітимна очільниця ТВК, під час трьох різних судових засідань! Фактично це була імітація перерахунку, адже члени ТВК просто переписували дані зі старих протоколів в протоколи повторного перерахунку», – повідомив Левківський.

Кандидат на посаду міського голови Овруча Олександр Гуденко  і стопкорівець Петро Левківський подали  позови про скасування  протоколів і постанов за результатами перерахунку голосів виборів міського голови Овруча та депутатів місцевої ради відповідно.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2020 року зазначено порушення ТВК під час повторного підрахунку голосів виборців.

Цікаво, що суди врахували беззаперечні докази, наведені паном Гуденком – протоколи засідання, зареєстровані в ЦВК, які суттєво відрізняються від протоколів, які надають члени Овруцької ТВК в судах. Утім, ці ж докази, наведені в судах паном Левківським, були просто проігноровані!

«Ми подали касаційну скаргу на рішення сьомого окружного адміністративного суду Вінниці. Для того, щоб суд вищої інстанції надав свій висновок по такому упередженому рішенню. Принаймні, це буде моральною компенсацією за судову відмову щодо мого позову щодо фальсифікацій під час підрахунку голосів виборів овруцьких депутатів», - прокоментував ситуацію Петро Левківський.

Місцеві активісти припускають, що за упередженістю ТВК і суду може стояти місцевий бізнесмен, власник мережі АЗС UPG Петренко. Раніше ЗМІ пов’язували цю мережу АЗС з контрабандою палива.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X