Цього року Україна навряд чи отримає гроші МВФ

10.06.2021 20:22

Представник МВФ Джеррі Райс констатував "певний прогрес" у переговорах з Україною щодо перегляду програми stand by і надання другого траншу кредиту. Про це сказав він на традиційному брифінгу у Вашингтоні в четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна", передає "ZN.UA".

Rais
Фото: Balkaneu.com

"Певний прогрес досягнутий, але для завершення першого перегляду потрібно більше", - заявив Джеррі Райс.

Він знову нагадав про зобов'язання України, серед яких поліпшення управління в Нацбанку і законодавства про банківський нагляд, середньострокове зниження бюджетного дефіциту, посилення антикорупційної вертикалі і судової системи.

За даними агентства, серед проблемних питань залишаються, зокрема, прийняття закону про Вищу раду правосуддя і зняття побоювань МВФ щодо втручання в роботу НАБУ і САП.

Для позитивного результату необхідно також прийняття вже внесених до Верховної Ради нових поправок до закону про Нацбанк і банках, а також велика ясність щодо бюджетних планів на 2022 рік і аудиту COVID-фонду.

Нагадаємо, МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

Як повідомлялося, в Раду внесли проект постанови №5607 про реструктуризацію зовнішнього державного боргу України перед Міжнародним валютним фондом. У пояснювальній записці до проекту постанови необхідність його прийняття обґрунтовується тим, що нібито більшість реформ, запропонованих нашій країні з боку МВФ, були "суперечливими і малоефективними".

Як повідомляв "СтопКор" раніше, окупанти на Донбасі стріляли з протитанкових гранатометів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини