Центр підготовки українських паралімпійців сплачує податки в Росії, ним керує син екснардепа

08.01.2021 10:42

Рекордні бюджети, сумнівні тендери, завищені ціни і бізнес-зв’язки з країною-агресором. Аби утримати майно у власності, екснардеп і творець центру «Інваспорт» Валерій Сушкевич відразу після анексії Криму Росією зустрівся з Путіним і попросив того «зберегти центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки «Україна» в Євпаторії». На кого нині працює база у Криму? Дізнавались Наталія Дігтяр і Артем Поліковський.

Про що саме Сушкевич-старший домовлявся з президентом Путіним, наразі достеменно невідомо, проте з тих пір українським спортсменам доступ на базу закритий.

Та, як розповів голова правозахисної спілки інвалідів Олександр Вознюк, у 2020 році влітку люди з інвалідністю, які є громадянами Росії, проводили на цій базі тренування.

«Найцікавіше, що ця база вже перереєстрована на російське підприємство, також приватне. Це родинне коло, родинний бізнес нашим коштом», – зазначає пан Вознюк.

invasport3
Олександр Вознюк Фото: скріншот

До речі, директором бази є не аби хто, а син пана Сушкевича – Олександр. У 2015 році Сушкевич-молодший як господар приймав у Центрі Всеросійський культурно-спортивний освітній фестиваль «Кримська осінь-2015» та так званого «голову» Криму Сергія Аксьонова.

Згідно з даними платформи YouControl, підприємство «Національний центр паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів» Нацкомспорту інвалідів України досить успішно функціонує та має статутний капітал 20 мільйонів гривень! І дійсно перереєстроване в Росії.

invasport10
Підприємство перереєстроване в РФ Фото: скріншот

Тож поки паралімпійці витрачають останні кревні для участі у змаганнях, українські чиновники на цьому тільки збагачуються.

«СтопКор» продовжить викривати корупцію в українському спорті. Нові подробиці – у наших наступних сюжетах.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини