“Це загроза нацбезпеці”, – Веніславський про подвійне громадянство

07.03.2021 15:41

Подвійне громадянство для України цілком прийнятно, якщо мова йде не про співробітників державних органів. Подвійне громадянство у людей на державній службі - це загроза національній безпеці. Про це заявив представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "Слово і Діло".

Venislavskii
Фото: РБК-Україна

Веніславський нагадав, що питання подвійного громадянства вже давно обговорюється як на рівні національного законодавства. Причому як у міжнародному праві, так і в українському законодавстві. В українській Конституції закріплений принцип єдиного громадянства, але з іншого боку, Україна бере на себе турботу про громадян країни за кордоном.

В цілому, на його думку, тут варто враховувати два аспекти.

"Перший - безумовно, не може бути громадянином іншої держави особа, яка обіймає посаду в держорганах, це загроза нацбезпеці. Якщо людина має два паспорти, це має бути 100% підставою для припинення повноважень як представника органів публічної влади", - підкреслив Веніславський.

Нагадаємо, глава держави Володимир Зеленський у четвер, 4 березня, ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) щодо подвійного громадянства в українців.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, депутата Любицького позбавили мандата після продажу телеканалу Медведчуку.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини