Covid в Україні: за добу вже 4640 нових хворих та 93 смерті

Протягом минулої доби від ускладнень коронавірусної хвороби  померло 93 особи. Усього за час пандемії Covid-19 забрав життя понад 54,5 тисячі українців. Нових хворих — на понад тисячу більше, ніж днем раніше. 

coronavirus, Covid
За час пандемії в Україні померло від коронавірусу понад 54 тис. людей Фото: BBC

Якщо за добу 13 вересня в Україні виявили 3332, то 14 вересня виявили вже 4640 нових випадків захворювання на Covid-19, захворіла 531 дитина. До лікарні із ускладненнями хвороби потрапило 1609 осіб. 

Найбільше нових хворих, як і раніше, у столиці (441), на другому місці — Одеська область (361), на третьому — Харківська (343). Далі йдуть Львівська (294) та Дніпропетровська (273) області. 

Найменше нових хворих на Кіровоградщині (31), у Чернігівській області (33) та на Закарпатті (49). 

Про це повідомляє «СтопКор» із посиланням на Міністерство охорони здоров’я

Розподіл нових випадків COVID-19 в областях України

Усього за час пандемії коронавірусною інфекцією перехворіли понад 2,3 млн українців.

Щодо протидії хворобі, то понад 141 тисяча українців вакцинувалися проти COVID-19 за минулу добу. Усього за час пандемії щепилися більш як 6 млн українців. 

Нові правила адаптивного карантину

  • Запроваджують жовті та зелені COVID-сертифікати. Жовтий свідчить про отримання негативного ПЛР-тесту на COVID-19, або про перенесену не менш як пів року тому коронавірусну хворобу, або отримання першої дози вакцини. Зелений COVID-сертифікат свідчить  про повний курс вакцинації від коронавірусу (дві дози щеплення). Сертифікати будуть у цифровому форматі.
  • У жовтій зоні навчальні заклади працюватимуть, якщо не менш як 80% працівників освітньої установи мають жовті або зелені COVID-сертифікати; у червоній зоні школи та виші працюватимуть, лише якщо 100% працівників матимуть  зелений COVID-сертифікат.
  • Проведення масових  заходів, служб у церквах, робота розважальних закладів, ринків, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, музеїв, басейнів, спортзалів, салонів буде можливою, якщо у жовтій зоні сертифікати матимуть усі відвідувачі та 80% організаторів. У червоній зоні — якщо всі учасники та організатори/працівники матимуть підтвердження про імунітет до коронавірусу.
  • Громадяни України, які повертаються з-за кордону або з тимчасово окупованих територій, за наявності сертифікату можуть не проходити обов’язкову самоізоляцію.

Як повідомляв «СтопКор» раніше,  у МОЗ розповіли про новий спосіб контролю за дотриманням маскового режиму. Порушення виявлятимуть за допомогою спеціальних камер.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини