COVID-сертифікат відтепер можна надрукувати

У «Дії» презентували інструкцію, як завантажити та надрукувати сертифікат про вакцинацію.

Covid-сертифікат можна надрукувати

Якщо раніше СOVID-сертифікати були доступними тільки у додатку, то зараз його можна надрукувати. У «Дії» опублікували інструкцію, як це можна зробити.

Інструкція, як завантажити Covid-сертифікат:

  • авторизуйтеся на порталі за допомогою електронного підпису (підпис можна завантажити в онлайн-банкінгу);
  • перейдіть у розділ «Послуги»;
  • підпишіть згоду про обробку персональних даних, перетягнувши електронний підпис;
  • коли на пошту надійде повідомлення про знайдений у реєстрі сертифікат — зайдіть у «Кабінет громадянина»;
  • у «Кабінеті громадянина» натисніть «замовлені послуги» та завантажте документ;
  • надрукуйте СOVID-сертифікат.

У «Дії» наголошують, що сертифікат можна завантажити та надрукувати, якщо людина отримала дві дози щеплення, тобто пройшла повний курс.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 21 вересня вирішила, що «жовтий» рівень епіднебезпеки в Україні — з 23 вересня, 20 вересня вступили в дію нові норми та обмеження адаптивного карантину. Вони не діятимуть на власників Covid-сертифікатів.

Основні тези осіннього адаптивного карантину:

  • Запроваджують жовті та зелені COVID-сертифікати. Жовтий свідчить про отримання негативного ПЛР-тесту на COVID-19, або про перенесену не менш як пів року тому коронавірусну хворобу, або отримання першої дози вакцини. Зелений COVID-сертифікат свідчить про повний курс вакцинації від коронавірусу (дві дози щеплення). Сертифікати будуть у цифровому форматі.
  • У жовтій зоні навчальні заклади працюватимуть, якщо не менш як 80% працівників освітньої установи мають жовті або зелені COVID-сертифікати; у червоній зоні школи та виші працюватимуть, лише якщо 100% працівників матимуть зелений COVID-сертифікат.
  • Проведення масових заходів, служб у церквах, робота розважальних закладів, ринків, ТРЦ, кінотеатрів, театрів, музеїв, басейнів, спортзалів, салонів буде можливою, якщо у жовтій зоні сертифікати матимуть усі відвідувачі та 80% організаторів. У червоній зоні — якщо всі учасники та організатори/працівники матимуть підтвердження про імунітет до коронавірусу.
  • Громадяни України, які повертаються з-за кордону або з тимчасово окупованих територій, за наявності сертифікату можуть не проходити обов’язкову самоізоляцію.
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини