Роман Симутін
Роман Симутін Адвокат

COVID-паспорти: чи законно перевіряти, і як невакцинованим громадянам уникнути штрафу

COVID-паспорти – наболіла тема для багатьох українців. І сьогодні поговоримо про законність перевірки сертифікатів. І про те, як уникнути космічних штрафів.

Blog Simutin
Адвокат — про COVID-паспорти Ілюстрація: СтопКор

COVID-паспорти: у попередній публікації ми розібралися з юридичною стороною питання. А тепер з’ясуймо, як же воно відбувається на ділі та що можна зробити, аби вас не оштрафували.

Перевірка COVID-паспортів: що відбувається насправді?

Більшість людей панікує, починає щось вигадувати (не встиг зробити другий укол, не завантажується у «Дію» тощо) або ж взагалі зізнається, що не має сертифіката.

Запевняю, що в нашій країні визнання вини не пом’якшує відповідальність, а навпаки – робить із тебе цапа-відбувайла.

Якщо ви самі покажете документи або визнаєте відсутність сертифікату – протокол вам гарантований, поліціянт зробить собі паличку (тобто показник), і вже в суді будете доводити, що ви не бевзь, який дав маху.

Як казав Антибіотик із «Бандитського Петербурга»: «В наше время можно украсть велосипед и всё здоровье отдать в тюрьме, а можно воровать вагонами и всегда оставаться на плаву».

Не довіряйте поліцейському: надурить, почепить локшину на вуха, типу нічого вам не буде, всі протоколи суди визнають недійсними тощо. І як тільки ви підпишете – чекайте на повістку, а коли дізнаєтеся про можливу суму штрафу – очманієте.

policia-pereviryatyme-covid-sertyficaty
З 21 жовтня поліція перевірятиме ковід-сертифікати у громадських місцях Фото: Пресцентр МВС

Що можна вдіяти, якщо складають протокол?

Варіанти ваших дій наступні:

• Не визнавати вину.
• Не пред'являти документи. От як вони встановлять вашу особистість, якщо ви не публічна особа і не порушник?
• Аргументуйте відмову посиланням на відсутність у поліціянта повноважень перевірки як сертифіката, так і документа, що посвідчує особу (підстави описані у попередній публікації).

І закликаю, не доводьте, що постанова – недійсна!

Поки вона не скасована, а її ніхто не скасує – людей можуть штрафувати за порушення правил карантину.

Врахуйте, що жоден перевіряльник не зможе витребувати щодо вас інформацію про стан здоров’я – чи ви вакциновані. Тож вони ніколи не доведуть, є у вас сертифікат чи немає. Головне – самі його не надавайте. І повірте, суд просто не зможе ухвалити рішення про накладення штрафу.

І останнє: я не вчу, як уникати відповідальності, лише описую реальність. Краще дотриматися цих рекомендацій, ніж потім доводити, що ви не цап-відбувайло.

Це загальна публікація про порушення Конституції та Закону, без посилань на статті. Якщо вас цікавлять деталі чи розбір окремої ситуації, наприклад, що робити, коли доставили у відділок для з’ясування особи, чи у який спосіб поліція буде доводити відсутність у вас сертифіката – коментуйте, напишу.

Підписуйтеся на мою фейсбук-сторінку.

А також читайте актуальні поради в телеграмі або на сайті.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини