COVID-19, вакцинація та справжня ситуація у лікарнях: ток-шоу «Мир чи війна» з Бочкалою

21.11.2020 18:14

У п'ятницю 20 листопада 2020 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов черговий випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». У студії ведуча програми «Подробиці» Катерина Лисенко та заслужений журналіст України Роман Бочкала з гостями обговорювали виготовлення вакцини від коронавірусу, її вартість і кого вакцинують першими, а також жахливі будні лікарів.

Roman Bochkala
Роман Бочкала

«Повний локдаун, хто і коли отримає першим вакцину в Україні? Про це і не тільки запитаємо Міністра охорони здоров'я України Максима Степанова», - розпочав журналіст Роман Бочкала.

«Ми знайшли можливість ще збільшити кількість ліжок під лікування хворих на COVID-19. Тоді була максимальна кількість - 51 тисяча ліжок. Зараз ми переглянули і можемо дійти до 75-80 тисячі ліжок, разом по всієї країни. Тому зрозуміло, що і потужності медичної системи для лікування хворих на COVID-19 будуть збільшені. Але ж знову ж таки я хочу наголосити. У мене таке відчуття, що ми завжди хочемо дійти до повного локдауну і тоді ми будемо відчувати себе якимось там переможцями. Достовірна інформація наступна, якщо буде загроза повного локдауну медичної системи ми будемо наполягати на тому, що треба вводити більш жорсткі заходи. Коли ми говоримо про кількість хворих, я ще раз хочу наголосити, для нас головне, це кількість людей, які потрапляють в лікарню, тобто госпіталізуються. Якщо виходити з сьогоднішнього відсотку важких хворих, які потрапляють саме в лікарню, то я думаю, що це вже більше, порядка 30 тисяч хворих на добу, в певному періоді, тоді це може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему. Але ще раз хочу наголосити, перш за все ми дивимось на кількість людей, які прибувають в лікарню», - зазначив Степанов.

Волонтерка з міста Харкова Наталія Попова, яка опікується ковідними хворими, розповіла чи дійсно вистачає ліків, заповненість ліжок для інфікованих та реальну ситуацію у регіоні.

«Найважчі часи на найближчі 10 днів напевно в Харкові вони трошки минули завдяки тому, що прибули кисневі концентратори. Якщо говорити про те чи наступив колапс? То Харків вже стикався з тим, що у нас було сортування. Коли швидкі не забирали пацієнтів середньої тяжкості з сатурацією 80% - люди, які потребували кисню. І привозили тільки важких. Для розуміння, люди важкі приїжджають з сатурацією 60%. І буквально дві доби тому ця повторюється ситуація, деякі пацієнти у нас вмирають при вивантаженні зі швидких, ми не встигаємо їх завозити в лікарню. Для того, щоб сказати чого потребує наш регіон - це реанімація. Тому що важкі пацієнти, які знаходяться на штучній вентиляції легенів повинні перебувати під цілодобовим контролем анестезіологів, медсестер, в тому числі вони потребують допомоги санітарок. Для розуміння, що відбувається в основній нашій опорній лікарні нашого регіону, це обласна інфекційна лікарня, 12 реанімаційних ліжок, 26 пацієнтів на ШВЛ знаходяться у всіх кінцях нашої лікарні в звичайних палатах. Вони знаходяться на СІПАПах. Якщо пацієнти будуть обважнюватися, я думаю абсолютно всі медики України мене зрозуміють, в звичайних відділеннях не гуляють. У дитячій «інфекціонці» знаходиться друге відділення. І туди також анестезіолог повинен добігти. Саме добігти, це 400 метрів по вулиці. Ну влітку було легше, взимку буде важче. У нас відбуваються перебої з медикаментами. Це не проблеми фінансування, наприклад замовивши клексан і солу-медрол, їх ми іноді очікуємо три тижні. Це те на що ми сподіваємося, що може вплинути Міністерство, так як фармкомпанії регулярно затримують просто поставки. У нас зараз також трапилася така затримка, обіцяють протягом двох днів виправити. В цей же час Харків, який потребує і Харківська область в реанімаціях вона дуже чекає Міністра з лікарняного. Я щиро бажаю, щоб ви одужали якомога швидше, тому, що без вашої особистої підписи розпорядження Міністерства, ми не можемо відкрити залізничну лікарню, яку ми планували відкрити протягом двох місяців, але вони знаходяться у відомстві іншого Міністерства. Відбувалося довге узгодження, коли нарешті настав момент і ми сподівалися, що лікарня відкриється, то фінальний підпис керівника з ліквідації надзвичайної ситуації чи то пак нашого Міністра ми просто не можемо отримати. І тому наші пацієнти перебувають у звичайних палатах на ШВЛах. І виходячи з цього ми можемо по-різному кодувати летальні випадки в наших лікарнях виходячи з результатів судмедекспертизи, там в наслідках, який прийде ПЦР, якщо він прийде з якоюсь добової там затримкою, але це не змінює того, що ситуація досить важка. Концентратори розвантажили, з'явилися ліжка. Я сьогодні була у двох опорних лікарнях від нашого регіону, але це розвантаження зразкове, на 7-10 діб. Що буде далі? Не зрозуміло», - повідомила волонтерка.

Спеціальна кореспондентка «Інтеру» Тетяна Логунова, яка працює у Берлині, розповіла про вакцину, яку розробили у Німеччині та коли ж будуть вакцинувати населення і чи буде ця вакцина платною.

«На разі точна дата початку вакцинації у Німеччині поки ще не відома. Хоча мені б вже хотілось сказати, що станеться 2 або 3 січня. Все залежить від того, коли препарат отримує усі необхідні дозволи і з'явиться на ринку. У Німеччині розраховують, що це станеться до кінця цього року. Тобто у січні вже можна буде починати компанію з щеплення. Відомо, що в рамках європейського союзу Німеччина отримує 59 мільйонів доз і це їдеться про препарат Пфайзер і Біонтех. Потім німці хочуть докупити ще 40 мільйонів доз. На разі у країні повним ходом готують усю необхідну інфраструктуру. Ми знаємо, що будують 60 сховищ де будуть зберігати цей препарат, який вимагає наднизької температури. А німецькі землі вже відкривають центри з вакцинації, де власне і будуть робити перші щеплення. Наприклад у Берліні буде 6 таких центрів і щодня тут будуть вакцинуватимуть 20 тисяч людей. Ці центри будуть розташовані у терміналах вже непрацюючіх аеропортів, на стадіонах та велодромах. І звісно, що точно ми знаємо кого вакцинуватиме першими. Німці розробили спеціальну стратегію і прописали групи. Тож першими отримають щеплення літні люди, німці, які страждають на хронічні захворювання. Друга група - це медики та працівники усіх інших професій, які забезпечують нормальне функціонування держави. Тобто це поліцейські, пожежники, вчителі. Ну а потім вже вакцину отримають усі інші. У мене немає жодних сумнівів, того плану німці дотримуватися. Розкажу такий приклад, цього року Міністерство охорони здоров'я Німеччини оголосило, що навіть сезонне щеплення від грипу в першу чергу мають отримати групи ризику. Я намагалась записатись на щеплення і це було справді складно. Лікар спочатку запитав скільки мені років, потім просив трохи почекати поки це щеплення не отримають пріоритетні групи. Вакцинація буде добровільною і люди за вакцину не платитимуть. Вартість щеплення буде покривати держава і страхові компанії», - повідомила кореспондент.

Дивіться повну версію ток-шоу:

Нагадаємо, 11 вересня на телеканалі «Інтер» стартував перший випуск політичного ток-шоу «Мир чи війна». Заслужений журналіст України Роман Бочкала разом із Олексієм Фадєєвим щоп'ятниці обговорюють важливі для України питання. Гості програми – представники влади, політики, народні депутати, представники Офісу Президента, Уряду, експерти, політологи, жителі Сходу та Заходу.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, станом на 21 листопада 2020 року в Україні зафіксовано 14 580 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X