COVID-19 може нести найсерйознішу загрозу для людського мозку

12.09.2020 12:36

Американські вчені встановили, що коронавірус SARS-CoV-2 здатний провокувати знищення нейронів і синапсів мозку, завдаючи таким чином шкоди когнітивним здібностям людини.

COVID-19 brain
Фото: interessant.ru

Вчені Єльського університету в США довели, що коронавірус SARS-CoV-2 може надати руйнівну дію на мозок пацієнтів. Як повідомляє "Lenta.ru" з посиланням на британські ЗМІ, виявили інфекцію в мозку людини, який помер від COVID-19, і в центральній нервовій системі лабораторних мишей, заражених коронавірусом.

При цьому на відміну від інших патогенів, таких як вірус Зика, коронавірус викликає тиху інфекцію, яка не провокує імунну реакцію, що очищає мозкову тканину від інфікованих клітин. Замість цього SARS-CoV-2 обмежує нейронам доступ до кисню, що сприяє їх загибелі.

Він також швидко зменшує число синапсів завдаючи шкоди когнітивним здібностям, передає "Фраза.юа".

За даними дослідників, вірус проникає в клітини мозку через рецептор АСЕ2, що знаходиться на поверхні клітинної мембрани. Цей рецептор експресується, головним чином, в клітинах легенів, що пояснює, чому коронавірус часто викликає пневмонію. Однак вчені з'ясували, що невелика кількість АСЕ2 в мозку все ж дозволяє SARS-CoV-2 проникнути в нервові тканини і викликати патологічні зміни.

У той же час поки не ясно, як вірус потрапляє в мозок. Вважається, що він може зробити це через нюхову цибулину, очі або навіть кровотік.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини