Чиновниця з НБУ Рожкова продала будинок за 100 тисяч доларів і не внесла це в декларацію (відео)

25.06.2020 12:07

Як воно: спершу вносити маєток у декларацію як недобудову, а потім таємно його продати і зробити вигляд, що «забула»? Про це добре знає Катерина Рожкова, перша заступниця голови Національного банку України. «СтопКор» знайшов свідків, які стверджують, що банкірка продала своє обійстя в Мархалівці під Києвом ще минулої осені. Скільки вона за це отримала та чому приховала прибуток від держави? Дізнайтесь із нашої рубрики «За парканом».

Село Мархалівка Васильківського району лежить за 30 кілометрів від столиці. Воно потопає у зелені та майоріє ошатними маєточками. Це одне із місць, яке полюбила столична «еліта». Бо красиво, затишно, ще й недалеко від Києва.

Мархалівські краєвиди припали до душі й правій руці Смолія – Катерині Рожковій. Ще кілька років тому вона мала в селі дві ділянки. Одну з них, разом із будинком, продала. А на ще одній продовжувала будуватися. Про що свідчить і її остання декларація, подана наприкінці травня.

Будинок розташований на дорогій землі за 30 кілометрів від столиці

Обійстя розташоване на вулиці Сонячній. На ділянці площею 15 соток зведено двоповерховий будинок на 300 квадратних метрів. Наразі без внутрішнього оздоблення.

budinok Rozhkova NBU
Будинок знаходиться у Київській області Фото: СтопКор
budinok Rozhkova NBU
Фото: СтопКор

Журналісти «СтопКору» навідалися до Мархалівки та знайшли свідків, які стверджують, що насправді банкірка продала це обійстя ще восени минулого року.

«Ми купили цю ділянку, що навпроти, а кума взяла саме цю. Вона (Рожкова – ред.) її продала. Щоправда, ціна така - 100 тисяч доларів. У листопаді чи жовтні-місяці продала», - розповів «СтопКору» чоловік, який назвався Сергієм.

Чому Рожкова приховує правду?

Щоправда, інформації про прибуток від продажу будинку чи ділянки під ним в останній декларації Рожкової – жодної. При цьому інформація про це обійстя відсутня і в Державному реєстрі нерухомості. Тож аналітики «СтопКору» припускають, що банкірка могла таки продати його, але не внести це у декларацію.

budinok Rozhkova NBU
Кадри з повітря Фото: СтопКор

Окрім обійстя в Мархалівці, Рожкова володіє садовим будинком та землею в сусідній Кожухівці. Ще – маєтком на столичних Осокорках, трикімнатною квартирою на Солом’янці та двома гаражами. Жінка колекціонує коштовні годинники, деякі вартістю під 300 тисяч гривень.

При цьому на рахунках чиновниці – близько мільйона гривень, а на руках – 300 тисяч доларів готівкою. Загалом, статки банкірки, за даними «СтопКору», складають щонайменше 25 мільйонів гривень. І все це – при зарплаті у 3,9 млн грн за рік.
Нагадаємо, Катерина Вікторівна – перша заступниця голови правління Нацбанку Якова Смолія. Її прізвище фігурує в низці корупційних та етичних скандалів. Чиновницю підозрюють у фінансових махінаціях та зв’язках з російськими олігархами. Рожкова – фігурантка кількох кримінальних проваджень, одне з яких стосується державної зради керівництва НБУ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини