Чверть мільйона від «Укрзалізниці» розіграли на тендері попри заборону суду

02.06.2020 14:00

«Золоте» паливо для національного перевізника: лідерами торгів на постачання паливно-мастильних матеріалів для «Укрзалізниці» на 250 мільйонів гривень стали компанії, чия продукція не відповідає держстандартам. Чому ж відсіяли інших претендентів? І хто краще «підмастив» УЗ? Розбиралася Марія Гураль.

«Ми бачимо, що таким чином відбувається зрізання конкурентів, щоб люди не могли туди зайти. Тобто зменшується коло учасників, тим самим нівелюється можливість конкурентної боротьби», – коментує Олексій Буйницький, директор компанії «КСМ-ТРЕЙД», якій «Укрзалізниця» відмовила на користь своїх «фаворитів».

Компанію «КСМ-ТРЕЙД» неправомірно відсторонили від тендеру Фото: СтопКор

28 травня тендери все ж відбулися. За інформацією з системи «Прозоро», на торгах за першою закупівлею перемогла компанія «Корнет Холдинг» із пропозицією у 117 мільйонів гривень.

Другий тендер розігрувався серед тих же двох учасників. Але вже навпаки: виграло ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Хіл-Корпорейшн Юкрейн».

За словами аналітика руху «За чесні закупівлі» Анастасії Бондаренко, ці дві компанії мають порушення в тендерних пропозиціях, їхні тендерні пропозиції не відповідають вимогам та взагалі мали бути відхилені. Натомість замовник, попри численні порушення, допустив їх до аукціону та має намір підписати з ними угоди.

Господарський суд Києва заборонив проведення закупівлі Фото: скрін

Проте найважливіше, що ці тендери в «Укрзалізниці» взагалі не мали проводити. Адже, за інформацією з реєстру судових рішень, 25 травня 2020 року Господарський суд м. Києва виніс ухвалу, якою на проведення закупівлі було накладено заборону.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини