Чому всі мовчать про Чікоша? Український в’язень на межі смерті в єгипетській в’язниці

01.10.2018 18:24

Відповідно до інформації в медичній картці Едварда Чікоша – громадянина України, який вже 7-ий рік ув'язнений у Єгипті, є підозра на те, що він має онкологічне захворювання. Через відсутність можливості обстеження, з дня на день його стан все більше наближується до критичної межі.

Про це стало відомо від координатора проекту ГО "Стоп Корупції" Романа Бочкали, який разом із депутатами ВРУ з міжпарламентських зв'язків з Єгиптом Іриною Сусловою та Робертом Горватом 17 вересня відвідали в'язня.

Як стало відомо, Едвард Чікош перебуває за ґратами в антисанітарних умовах та має серйозні проблеми зі здоров'ям, які можуть загрожувати його життю. Він страждає на хронічне обструктивне легеневе захворювання (важка форма бронхіальної астми). Відсутність невідкладної допомоги під час гострих приступів створює додаткові ризики для нього. Також є необхідність постійного прийому гормональних препаратів, але в тюремних умовах проводити таку терапію неможливо.

Крім того, після знайомства з медичною карткою Едварда Чікоша з'явилась підозра щодо наявності у нього онкологічного захворювання через присутність так званих специфічних маркерів в результатах аналізів.

За підсумками поїздки 1-го жовтня відбулась прес-конференція, на якій нардепи та представники громадськості розповіли, як врятувати українця, який вже восьмий рік перебуває в тюрмі Єгипту, також повідомили про умови утримання та самопочуття в'язня.

"Наразі таких варіантів три – помилування з боку Президента Єгипту, екстрадиція Чікоша в Україну для відбування покарання на батьківщині та дострокове звільнення. Оскільки Едвард Чікош ні в чому не винен й не визнає своєї провини, то помилування й екстрадиція досить сумнівні засоби вирішення проблеми" – написала Ірина Суслова на своїй сторінці у Facebook.

Громадські активісти вважають, що справа проти українця має замовний політичний характер. З їхньої сторони буде подано звернення до президента України для пришвидшення справи.

Щоправда, в грудні 2016 року нардепи вже звертались до президента України та до Міністра закордонних справ з проханням взяти це питання на особистий контроль. У відповіді було зазначено, що звернення буде опрацьоване.

Нагадаємо, що раніше Едвард Чікош протягом кількох років очолював представництво в Африці та на Середньому Сході однієї з найбільших туристичних компаній.

До в'язниці він втрапив через те, що в жовтні 2011 року, саме в розпал революційних подій у Єгипті, в пасажира одного з автобусів, який належав компанії українця, знайшли АК-47 та патрони до нього. Як заявив тоді перевізник, зброя мала бути подарована Чікошу.

Далі, з порушенням Єгипетського законодавства в лютому 2012 року його засудили до 25 років позбавлення волі без права на оскарження вироку. Лише президент Єгипту має право аутентифікувати вирок, переглянути його цілком або частково, зменшити строк ув'язнення. Проте з 1958 року він цим правом жодного разу не користувався.

Засуджені тимчасовим урядом в той час громадяни таких країн як США, Канада, Німеччина, Австралія були депортовані відповідно до наказу президента Єгипту №140. Однак українець Едвард Чікош продовжує відбувати покарання.

Сьогодні між Україною та Єгиптом немає угод, які б дозволили повернути Едварда Чікоша на батьківщину, тож активісти запевняють, що у в справу повинні втрутитись вищі посадові особи країни.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X