Чому публічні заяви Держгеонадр під керівництвом Романа Опімаха не збігаються зі справами?

13.05.2021 10:25

Нещодавно суспільство сколихнула новина: нарешті з'явився орган, який наводить лад у країні. РНБО звернула увагу на власність народу України (за ст.13 Конституції України) — надра — та надрокористувачів, які не виконують вимоги законодавства щодо надрокористування. Було скасовано 19 спеціальних дозволів.

opimah
Роман Опімах Фото: Держгеонадра

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах заявив, що у 2021 році вони планують перевірити кожен третій спецдозвіл на надрокористування. Також він зазначив, що у 2020 році було перевірено кожен шостий спецдозвіл, за результатами чого було зупинено дію 162 з них, а 280 подано на анулювання.

Редакція “СтопКору” вирішила з'ясувати, чи насправді публічні заяви Голови Держгеонадр Романа Опімаха відповідають дійсності та натрапила в Єдиному реєстрі судових рішень на цікаву справу щодо припинення права користування надрами ПАТ “Дашуківські бентоніти”.

З'ясувалося, що Держгеонадра ще у 2015 році здійснили перевірку виконання вимог законодавства на ПАТ “Дашуківські бентоніти” та встановила вісім порушень. На цій підставі був виданий припис. У 2017 році Держгеонадра провели ще одну перевірку ПАТ “Дашуківські бентоніти” та встановили незаконне видобування корисної копалини… Протягом 5 років ПАТ “Дашуківські бентоніти” не виконали вимоги припису та не усунули порушень, а збитки, завдані незаконним видобуванням, не відшкодували.

Фото: Скріншот

Лише наприкінці 2020 року Держгеонадра спромоглися подати позов про припинення права користування надрами ПАТ “Дашуківські бентоніти”, але перед першим судовим засіданням подали заяву про залишення позову без розгляду.

Тобто Опімах одноосібно вирішує, кому спеціальні дозволи анулювати (в тому числі і в судовому порядку), а кому — ні.

dashukivski
Фото: Скріншот

Таким чином лише винесення Опімахом списку спеціальних дозволів для їхнього скасування на засідання РНБО є єдиним дієвим механізмом повернення права власності українського народу на надра.

Редакція “Стопкору” закликає всіх надрокористувачів звертатися до Прем'єр-міністра України (як керівника виконавчої влади) та керівника Держгеонадр Опімаха щодо однакового застосування права в Україні, а саме — надання 5-річного терміну для усунення порушень умов надрокористування та подання заяв про залишення позову без розгляду з боку Держгеонадр у справах про припинення користування надрами (як і для ПАТ “Дашуківські бентоніти”).

“СтопКор” продовжує стежити за ситуацією навколо ПАТ “Дашуківські бентоніти” та буде інформувати про розвиток подій.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Держгеонадра віддали під видобуток бурштину 10670 га землі на Житомирщині без аукціону.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини