Чоловік позивався до суду через штраф за перевищення швидкості, але не виграв справу

Департамент патрульної поліції виграв у суді першу справу про адміністративне правопорушення, зафіксоване в автоматичному режимі. Розглядав адміністративний позов про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення Деснянський районний суд Чернігова.Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

KAMERI
Фото: МВС

Зазначається, що позивач звернувся до суду з проханням визнати протиправною і скасувати постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за перевищення швидкості руху.

Його оштрафували на 255 грн за те, що 24 червня 2020 року на вулиці Братиславській у Києві було зафіксовано перевищення встановленого обмеження швидкості руху на 24 км / год автомобілем Mercedes-Benz.

Позивач зазначив, що постанова необґрунтована і протиправна, адже він не перебував за кермом цього авто, оскільки є фізичною-особою-підприємцем і в межах своєї підприємницької діяльності займається регулярними пасажирськими перевезеннями по маршруту Чернігів-Київ-Чернігів. Згідно з подорожным листом, в той день за кермом був інший водій.

"Проте, позивач не врахував того, що згідно з КУпАП, щодо правопорушень, зафіксованих в автоматичному режимі за загальним правилом відповідальність наступає у власника т/з, а не у того, хто ним керував. Суд першої інстанції дійшов висновку, що оскільки позивач є власником транспортного засобу Mercedes-Benz, який не вибував з власності поза волі останнього та добровільно був переданий іншому водієві, та доведений факт перевищення встановленого обмеження швидкості, - відмовити позивачу в скасуванні постанови у справі про адміністративне правопорушення", - наголошується в повідомленні,передає пресслужба МВС.

Також вказується, що можна офіційно зареєструвати належного користувача транспортного засобу, тоді штрафи за порушення ПДР, які зафіксували камери автоматичної фіксації, можуть відразу надходити водієві, який користується авто, а не власнику транспортного засобу.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини