Чи таке вже й незалежне? 800 учнів заплатили за підвищення результатів ЗНО

19.09.2018 11:31

Правоохоронці встановили 800 фактів впливу на результати Зовнішнього незалежного оцінювання. Внаслідок цього бюджет України втратив понад 7 млн гривень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національної поліції України.

Як виявило слідство, злочинне угрупування в складі керівника Українського центру оцінювання якості освіти, двох його заступників та ще двох службових осіб установи організували схему впливу на результати іспитів, використовуючи доступ до інформації з оцінками. Таким чином, упродовж 5-ти років (з 2008 по 2013) вони підвищували бали й отримували за це гроші від батьків майбутніх студентів.

Через це злодіяння близько восьмисот абітурієнтів вступили до вишів за державний кошт, внаслідок цього, за приблизними підрахунками, бюджет України втратив 7 млн гривень.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч. 3 ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї), а також ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації) КК України.

Читайте також: “Місто гріхів: «СтопКор» дізнався про нові факти беззаконня в Ірпені”.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини