Чи потрапить до Верховної Ради партія Зеленського – соціологи дали прогноз на парламентські вибори

11.05.2019 10:55

Про перемогу політичної сили новообраного президента Зеленського "Слуга народу" на парламентських виборах говорити зарано, вважає директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна. Вона застерегла від прогнозів на майбутні парламентські вибори ще й тому, що наразі нічого не відомо ані про команду нового президента, ані про те, які вона ухвалюватиме рішення.

"Ми бачимо, що абсолютним лідером цих виборчих перегонів був Володимир Зеленський. Здавалося б, з цього можна зробити висновок, що результати, скажімо, партії "Слуга народу", будуть теж запаморочливими", – сказала соціолог.

Водночас соціологи стверджують, що результат кандидату у другому турі забезпечили й виборці інших політсил: на Заході країни за Зеленського голосували виборці Гриценка, Смешка і частково виборці Тимошенко, на Сході – виборці Бойка.

Та навіть серед ядерного електорату самого Зеленського існують певні суперечності стосовно стратегічно важливих питань розвитку країни.

"30% збиралися голосувати власне за нього [прим. Перед першим туром]. Так ось серед них є питання, які ділять Україну: 33% серед його виборців були за членство в НАТО, 30% – проти, і третина – не визначилися. Або, наприклад, ставлення до Росії: 43% – негативне, 40% – позитивне, інші – не визначились. Або надання статусу автономії так званим "ДНР", "ЛНР" – половина його виборців вважала, що це потрібно робити, половина – що потрібно і частина не визначилася", – зазначила пані Бекешкіна.

Цей поділ, на думку соціолога, також пояснює, чому пан Зеленський усіляко уникав справжніх дебатів.

"Я розумію, чому цей кандидат уникав дебатів – тому що значною мірою це могло від нього відвернути частину виборців – "наш", "не наш". А так він "наш" для всіх. А коли почнуться, скажімо, якісь конкретні речі. Наприклад, вони вже почалися. Як розв'язувати проблему Донбасу, з ким нам треба дружити першочергово: з Росією чи все ж Заходом. Я думаю, що частина виборців таки буде визначатися, він "наш", не "наш", – пояснила соціологиня.

Нагадаємо, вчора, 10 травня, Володимир Зеленський у новому відео звернувся до Парламенту з вимогою призначити інавгурацію на 19 травня. Він також звинуватив "попередників" у затягуванні передачі влади та порівняв їхню поведінку з поведінкою "туристів з Нижнього Тагілу" при виїзді з єгипетського готелю.

"Попередники" з відповіддю не забарились. В Адміністрації Президента Петра Порошенка відповіли, що готові розпочати процедуру передачі повноважень одразу, як тільки новообраний президент буде до цього готовий.

"Україна – це не номер у єгипетському готелі, як здається пану Зеленському.

Передача влади – це складний і відповідальний процес. І Петро Порошенко прагне здійснити його згідно з європейською традицією, оскільки так заведено в демократичних країнах", – йдеться у зверненні.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X