“Черкаси чинитимуть опір, запам’ятайте, пане Президенте”, – Бондаренко звернувся до Зеленського

02.05.2020 15:56

Голова Черкас Анатолій Бондаренко попередив Зеленського, що місто чинитиме опір у разі переслідування за рішення пом'якшити карантин.

"Черкаси чинитимуть опір, запам'ятайте, пане Президенте. Якщо потрібно буде об'єднати Україну, ми об'єднаємо Україну", - заявив Бондаренко у відеозверненні, розміщеному в Фейсбук у суботу, передає "Інтерфакс-Україна".

Мер нагадав, що Зеленський саме в Черкасах заявив, про свій намір йти в президенти.

Бондаренко наголосив, що від глави держави чекав рівного ставлення до всіх, зокрема до "слуг народу" - "кнопкодавів", однопартійців-бізнесменів, які порушують вимоги карантину.

Як повідомлялося, глава МВС Арсен Аваков пригрозив меру Черкас жорстким реагуванням на рішення міськвиконкому про ослаблення карантину, а президент України Володимир Зеленський заявив, що міська влада Черкас має відповідати за рішення пом'якшити карантин раніше встановленого державою терміну.

Бондаренко у п'ятницю оприлюднив фото отриманої повістки на допит у зв'язку з достроковим ослабленням карантинних обмежень в місті. У повістці йдеться про те, що йому "необхідно з'явитися 04 травня 2020 року о 12:00 в кабінет до слідчого СУ ГУНП в Черкаській області для участі в допиті... як свідка".

Юрист і нардеп Сергій Власенко (фракція "Батьківщина") у Фейсбуці назвав "публічні погрози з боку президента України і особливо непублічні погрози з боку одного з керівників його офісу "очевидним доказом" політичного тиску президента на органи місцевого самоврядування і, можливо, доказом, тиску на органи попереднього розслідування".

При цьому, торкаючись "юридичних наслідків" рішень у Черкасах для міського голови, Власенко наголосив, що рішення пом'якшити карантин ухвалював не мер, а виконком Черкаської міськради - колегіальний виконавчий орган міської ради.

"Кримінальна відповідальність членів колегіального органу за колегіальним рішенням будь-яких органів (ВРУ, КМУ, будь-яка місцева рада, виконкомів тощо) у законодавстві України відсутня", - написав Власенко, і додав, що до того ж "рішення виконкому підписав не міський голова Черкас".

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини