Черговий «фейл» від ОАСК: суд скасував недовіру Рожковій, оголошену раніше Радою НБУ

Окружний адміністративний суд Києва 2 квітня скасував рішення Ради Національного банку про догану і висловлення недовіри першому заступнику голови правління НБУ Катерині Рожковій і заступнику голови правління Дмитру Сологубу. Про це йдеться в ухвалі суду.

rozhkova oask1
Фото: скриншот

Засідання відбулося без повідомлення сторін під головуванням судді Федорчука. Відомо, що надалі справа розглядатиметься апеляційною інстанцією. Зокрема, Нацбанк подав апеляції на рішення ОАСК про задоволення позовів першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової та заступника голови Дмитра Сологуба і скасування рішень Ради НБУ про застосування до них дисциплінарних стягнень.

Варто зазначити, що Рада НБУ діяла і діє відповідно до чинного законодавства, не порушувала своїми діями норм законів і підзаконних актів. Особи були призначені на свої посади і їхнім діям та політиці була дана оцінка.

Примітно, що Рожкова – фігурантка багатьох скандалів та журналістських розслідувань. Зокрема, як з’ясувала раніше журналістка проєкту "Стоп корупції" Ася Глуцька, Рожкова дозволила банку Медведєва вивести з України 123 млн доларів. Крім того, чиновниця з НБУ продала будинок за 100 тисяч доларів і не внесла це в декларацію. Полюбляє пані Катерина й елітні подарунки у вигляді годинників. Окрім Chopard за 145 тисяч гривень, вона володіє хронометром від Antoine Preziuso (ринкова вартість годинників цього бренду – від 5 тисяч швейцарських франків), оздобленим дорогоцінним металом, Omega за 228 тисяч гривень та Ulysse Nardin з діамантами за 260 тисяч.

Чиновниця не соромиться носити прикраси вартістю смарт-квартири під Києвом Фото: Facebook

Виходить, що зашкварний суд, який президент Зеленський вимагає ліквідувати, виправдав таку ж зашкварну чиновницю?

Як повідомляв «СтопКор» раніше, Президент України Володимир Зеленський хоче невідкладно ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва. На сайті ОПУ повідомляється, що відповідний законопроєкт був поданий до Верховної Ради.

«Я вношу до парламенту законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва. Суду, який так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості. Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних із керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов із кабінетів суддів, які думають, що переважують усе в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал до будь-якого суду, який зрадив повазі до закону», – прокоментував Зеленський.

zelensky
Фото: ОПУ

Посли країн "Великої сімки" підтримали намір Зеленського розпустити Окружний адміністративний суд Києва, вбачаючи у цьому важливий крок для реформи судової системи.

Що передувало?

2 жовтня рада НБУ оголосила догану Рожковій і Сологубу та висловила їм недовіру. Причиною такого рішення в НБУ назвали "порушення розпорядчих актів НБУ, кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог Кодексу законів про працю".

Рожкова сказала, що причиною догани може бути її і Сологуба спілкування зі ЗМІ.

"Нічого крамольного, що б суперечило «генеральній лінії партії», не озвучувалася. Ми говорили, що незалежність НБУ – це про колегіальність. Що новій команді потрібно трохи часу, щоб спрацюватися. І все в такому дусі. Не вірите, що в 2020 році можуть оголошувати догану за спілкування із засобами масової інформації? Я теж до кінця не вірила, що цензура дійшла до стін Національного банку. Але чому дивуватися, якщо рішення приймалося "вночі нахабно сокирою", – заявила вона.

За словами глави Нацбанку Кирила Шевченка, догани Рожковій і Сологубу були зроблені за порушення політики комунікацій.

Після догани Рожкову позбавили низки повноважень з регулювання банківської сфери. Сама Рожкова вважає, що рішення про перерозподіл повноважень "не відповідає найкращим світовим практикам".

Щодо подання позовів Рожковою і Сологубом Окружний адміністративний суд Києва повідомив 24 грудня. У суді розповіли, що ОАСК просять визнати протиправними та скасувати рішення ради НБУ за жовтень 2020 року про оцінку дій Рожкової і Сологуба, а також скасувати рішення про порушення ними трудової дисципліни.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини