Через загрозу арбітражних судів, Україна може втратити мільярди, – Гончаренко

17.07.2020 12:05

Парламентарям потрібно нарешті визначитись із законопроєктом 3658, який встановлює шкалу зниження відсотків вартості «зеленої» енергії. В іншому разі – арбітражні суди та втрати бюджетних коштів. Про це сказав у коментарі «СтопКору» нардеп Олексій Гончаренко.

Oleksiy Goncharenko
Олексій Гончаренко Фото: СтопКор

«Невигідно розвивати власну енергетику, тим більше, зелену, чисту енергетику, в яку вкладені вже мільярди доларів зовнішніх та внутрішніх інвесторів. Це та історія, яка Україні дуже потрібна, але не потрібна окремим олігархам, наближеним до влади, які мають вплив. Тому так і відбувається. Я думаю, що питання альтернативної енергетики розглянуть на позачерговому засіданні ВРУ, яке планується наступного тижня. Далі тягнути нема куди, тому що держава стоїть перед ризиком арбітражів, позовів, дуже серйозних випробувань з точки зору судів, які можуть бути проти держави, і держава на цьому може втратити мільярди», – наголосив він.

Крім того, за словами нардепа, наразі в Україні гальмується розвиток чистої зеленої енергетики, а ті проєкти, які вже створені, сьогодні буксують.

«Ці підприємства забезпечують людей у тому числі й робочими місцями. Тому для держави вкрай необхідно поставити крапку в цій енергетичній кризі, знайти порозуміння з виробниками зеленої енергії. Так, зробити це на вигідних для держави умовах, але так, щоб держава не потрапила в ганебний список країн, які не виконують своїх зобов'язань», – додав Гончаренко.

Зазначимо, наразі заборгованість перед інвесторами «зеленої» енергетики складає близько 19 мільярдів гривень. За словами парламентаря, єдиний шлях – це виплата цих боргів.

Зазначимо, сьогодні в урядовому кварталі зібралося кілька сотень мітингарів, які прийшли відстоювати «зелену» енергетику. Вони також вимагають, аби людям виплатили борги.

aktsiya miting VRU
Фото: СтопКор
aktsiya miting VRU
Фото: СтопКор

Зазначимо, інвестори висловлюють підозри щодо реальних цифр, які будуть прийняті у фінальній версії законопроєкту.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини