Через виїзд робітників за кордон – в Україні дефіцит кадрів

Третина підприємств відзначала у 2019 році недолік робочої сили.  Серед найбільших факторів, що обмежують їх здатність збільшувати виробництво. Це найвище значення за останні роки - відзначили в НБУ. 

В 2019 році реальна заробітна плата штатних працівників в Україні зросла на 9,8%. У Національному банку це пов'язують, зокрема, з великою кількістю українців, які виїхали за кордон, повідомляється в інфляційному звіті НБУ за січень 2020 року.

Зазначено, що нестача працівників відчувалася в усіх базових видах діяльності, найбільш гостро — в будівництві і в переробній промисловості.

Як відзначають в Нацбанку, одним з факторів нестачі робочої сили стала значна кількість українців, які виїхали працювати за кордон (в Польщу, Чехію, Росію) через вищу заробітну плату.

"Так, в 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалася майже в 1 млн осіб. Значна частина трудових мігрантів — представники дефіцитних нині робітничих професій", — наводить статистику регулятор.

Раніше повідомлялося про те, що трудові мігранти перевели в Україну в 2019 році 12 мільярдів доларів.

За даними аналітиків, до 2015 року з України виїхало 7% робочої сили. Що робити Україні в епоху високого попиту на українців? Читайте в статті Андрія Гайдуцького"Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини