Через порушення у фінансовому звіті: НАЗК відібрало у “Батьківщини” державне фінансування 

25.11.2020 12:44

Національне агентство із запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року залишило партію “Батьківщина” без державного фінансування через знайдені порушення у фінзвітності політсили. Партія планує оскаржити це рішення у суді.

Timoshenko
Фото: Цензор

Про це пише Українська правда.

23 листопада "Батьківщина" оскаржила в суді рішення Нацагентства про зупинку державного фінансування партії.

НАЗК виявило порушення у звіті "Батьківщини" за перший квартал 2020 року. Зокрема, щодо звітності регіональних організацій партії та її центрального офісу, а саме:

  • відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
  • відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ "Фінейт" на 45 тис. гривень;
  • підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном і не могли вчиняти юридичні дії з прийому спонсорських внесків (стосується сумської та київської обласних організацій);
  • щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявлено невідповідність доходу донорів та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017–2020 роках;
  • договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки, у чому НАЗК вбачає ознаки порушення статті 203 Цивільного кодексу України (йдеться про витрати коштів, які партія отримала з держбюджету в якості компенсації витрат на парламентську виборчу кампанію).

Відзначається, що НАЗК виявило у звіті ознаки адміністративних та кримінальних правопорушень, тому вирішило зупинити держфінансування партії, починаючи з четвертого кварталу 2020 року.

Виплату держкоштів можуть поновити, якщо партія усуне причин, які зумовили зупинення фінансування.

У своєму позові до ОАСК "Батьківщина" просить "визнати протиправними дії працівників НАЗК" і скасувати наказ про зупинення держфінансування.

Наразі суд вирішує, чи є "правові підстави для вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі".

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у Кремлі заперечують можливу розмову між Путіним та Зеленським найближчим часом.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X