Через незаконні сміттєзвалища Україна торік втратила щонайменше 100 млн грн, – голова Держекоінспекції

23.04.2021 10:46

Купи львівського сміття виявили на Житомирщині, Київщині та навіть Чернігівщині. Мотлох везуть вантажівками, без дозволів і погоджень. Скільки відходів продукують львів’яни? Чи побудують колись міфічний завод у Львові та як довго Україна буде потерпати від небезпечного сміття? Дізнавалась Ася Клітна.

Львівський активіст Олексій Мінтій присвятив вивченню питання сміття вже багато років.

«Ця ситуація всім відома, всі про неї знають, всі знають що територія України забруднена львівськими відходами. Але вживати жодних заходів не хочуть, і громадян, які займаються цим питанням, просто блокують і не слухають», – коментує громадський активіст.

Олексій каже: є програма ЛОДА, прийнята ще у 2016-му. Строк її виконання — до 2020 року, а з-поміж пунктів програми – будівництво, реконструкція та облаштування полігонів твердих побутових відходів, здійснення заходів щодо мінімізації̈, утилізації̈ та переробки промислових і побутових відходів. А також рекультивація порушених земель та територій полігонів твердих побутових відходів (сміттєзвалищ).

smittya1
Під Будичанами улаштували несанкціоноване звалище Фото: СтопКор

Однак станом на 2021-й із програми не виконано нічого. Б'є на сполох і Держекоінспекція. Там запевняють: проблема нелегальних сміттєзвалищ в Україні стоїть дуже гостро.

«У кожній області, на жаль, не тільки у Львівській, ми фіксуємо велику кількість незаконних сміттєзвалищ. Чи велику кількість порушень на тих полігонах, які умовно є законними. За статистикою, минулого року понад 2000 перевірок було проведено саме в напрямку відходів. І загальна сума збитків також є високою: більш як 100 млн грн було нараховано саме за цим напрямом», – зазначив голова ДЕІ Анатолій Мальований.

Malyovanyy2
Анатолій Мальований Фото: СтопКор

А тим часом 116 населених пунктів Львівської області, сіл та селищ взагалі не охоплені послугами перевезення і захоронення відходів. Не кажучи вже про медичне сміття.

Зауважимо, медичні відходи мають бути утилізовані шляхом високотемпературного спалювання – за температури вище 1000 градусів, коли небезпечні речовини безпечно розщеплюються.

Цікаво, а як планувала ТОВ «Сортіндустрія» утилізувати таке сміття, не маючи відповідного КВЕДу? Вочевидь, ніяк.

Нині завдяки ЗМІ та активістам на Житомирщині незаконне сміттєзвалище ліквідовують. Однак нещодавно «Львівспецкомунтранс» виграв черговий тендер на послуги з поводження з побутовими відходами від Львівського лабораторного центру на залізничному транспорті МОЗ України. А тому, ймовірно, можемо очікувати на нові медичні відходи вже в новому місці.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини